Znajdź nas na

FAKTY

Chwile grozy przeżyli klienci jednego ze sklepów w Ostrowcu Św.! Uzbrojony w nóż napastnik zażądał wydania gotówki!

Ostrowieccy mundurowi zatrzymali 24-latka podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Z ustaleń śledczych wynika, że napastnik wszedł do sklepu i grożąc nożem zażądał pieniędzy. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Chwile grozy przeżyli klienci jednego ze sklepów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

– W miniony poniedziałek do jednego ze sklepów na terenie miasta wszedł mężczyzna trzymając nóż w ręce. Z relacji zgłaszającej wynikało, że agresywny i wulgarny napastnik zażądał wydania pieniędzy. Został jednak spłoszony przez osoby znajdujące się w sklepie. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Niespełna 40 minut wystarczyło, aby agresywny napastnik wpadł w ręce mundurowych – relacjonuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Okazał się nim  24-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie.

Wczoraj (środa, 16 lutego) po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, 24-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz wywierania gróźb wpływu na pokrzywdzonego. Tego samego dnia miejscowy sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wobec 24-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this