Znajdź nas na

Subscribe

GMINA KUNÓW

Heavy Metal Sextet wraca do Kunowa! Koncert pamięci Gustawa Kowalskiego już dzisiaj!

Gustaw Kowalski był człowiekiem wielu talentów. Przez wiele lat prowadził chór szkolny oraz zespół akordeonistów w kunowskiej szkole podstawowej. Nie pobierał za to żadnego wynagrodzenia. Zapisał się w historii gminy Kunów, a także w pamięci jej mieszkańców. Nic więc dziwnego, że od kilku lat właśnie w Kunowie odbywa się Festiwal jego imienia. Już dziś (czwartek, 21 lipca) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie wystąpi Heavy Metal Sextet, w którym występuje syn Gustawa Kowalskiego – Janusz. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Nigdzie nikt nas tak nie przyjmuje jak tutaj, w Kunowie. Jeździmy po całej Polsce i nigdzie nie ma takiego odzewu, jak tutaj – podkreślał w 2019 roku  po koncercie w ramach II Festiwalu imienia Gustawa Kowalskiego, jego syn – Janusz. Mówił wówczas, że lubi wracać do Kunowa i gminy Kunów. Słowa dotrzymał i w tym roku również zawita do miasta, z którym związany był jego ojciec. A Gustawa Kowalskiego, grającego  na weselach, albo maszerującego  z orkiestrą dęta w Kunowie, wciąż pamięta wielu mieszkańców gminy.

– Festiwal imienia Gustawa Kowalskiego, to taka okazja przypomnienia tego skromnego, ale jednocześnie bardzo  utalentowanego człowieka. Miałem przyjemność i wielki zaszczyt grać kilka imprez z Gustawem Kowalskim. To był nasz nauczyciel, to był nasz muzyczny przywódca duchowy, wyznaczał trendy, przecierał szlaki dla kultury. Kunów pamięta i pamiętać będzie o Gustawie Kowalskim – wyjaśnia lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Dodaje, że  z drugiej strony to także ukłon w stronę miłośników muzyki jazzowej, zarówno tej bardziej popularnej i melodyjnej, jak i jej odsłony dla koneserów.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie oraz Janusz Kowalski z Heavy Metal Sextet
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Podczas Dni Kunowa bawiliśmy się przy rytmach muzyki tanecznej, jednak nie zapominamy o gustach muzycznych pozostałych mieszkańców. Festiwal imienia Gustawa Kowalskiego zawsze przyciągał tłumy. W jego organizacji przeszkodziła nam trochę pandemia koronawirusa, na szczęście wracamy już do normalności. Jeśli  festiwal jazzowy,  to nie mogło zabraknąć kapeli Heavy Metal Sextet. To grupa, której członkiem jest Janusz Kowalski, syn Gustawa –  wyjaśnia burmistrz. 

Zespół będzie można usłyszeć także dzisiaj (21 lipca) w ramach  III Festiwalu im. Gustawa Kowalskiego. Zespół działał w latach 1982-1984. Był nagradzany na wielu festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Zajął I miejsce w konkursie „jazz Juniors 82” w Krakowie, I miejsce w Dunkierce we Francji w 1983 roku, II miejsce w Hoeilaart w Belgii – w 1983. Zespół nagrał dwie płyty w 1983 i 1984. Wystąpił również na festiwalach: Jazz Jamboree w roku 1983 i 1984, Umbria Jazz festiwal w Perugii we Włoszech, w Bratysławie, w Niemczech, w Szwecji. Został reaktywowany w 2010 roku i zagrał wiele tras koncertowych w 2010, 2012, 2015, 2017.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Janusz Kowalski jest absolwentem Berklee School of Music w Bostonie, gdzie na stałe mieszka. Pozostali muzycy działają w Polsce.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 19.00 w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie. Wstęp wolny. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this