Znajdź nas na

FAKTY

KWP w Kielcach: Rok 2021 był najbezpieczniejszy od 10 lat!

Rok 2021 był najbezpieczniejszym na drogach regionu w ciągu ostatnich 10 lat. Tak bezpiecznie nie było jeszcze nigdy. W 2012 roku w wypadkach drogowych w województwie świętokrzyskim zginęło 136 osób, a w ubiegłym roku 86. Samych wypadków również było zdecydowanie mniej, w 2012 roku odnotowano 1394 tego typu zdarzeń, a rok 2021 zakończył się z liczbą 779. – Jesteśmy przekonani, że oprócz poprawy infrastruktury drogowej, na bezpieczeństwo przełożyła się większa świadomość kierujących i pieszych. Nie bez znaczenia wpływ na bezpieczeństwo miała też codzienna praca świętokrzyskich funkcjonariuszy – poinformował Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, podsumowując miniony rok.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Patrząc na statystyki z ostatnich 10 lat zauważyć można, że na drogach regionu jest zdecydowanie bezpieczniej. W 2012 roku na świętokrzyskich drogach zginęło 136 osób, z czego 62 to piesi. W ubiegłym roku ta liczba zmalała o 50, a pieszych o ponad połowę. Samych wypadków drogowych, porównując początek dekady z rokiem ubiegłym odnotowano o blisko połowę mniej. Funkcjonariusze drogówki  w ubiegłym roku przeprowadzili ponad 33 000 badań trzeźwości i wyeliminowali z ruchu ponad 2600 kierujących na tzw. „podwójnym gazie”, a co za tym idzie wykluczyli z drogi śmiertelne zagrożenie jakim są pijani kierujący.

Do działań nad poprawą bezpieczeństwa na drogach w 2019 roku dołączyła grupa „Speed”. Wyposażeni w najnowszy sprzęt, wyróżniający się funkcjonariusze mocno studzą zapały piratów drogowych. Tylko w ubiegłym roku trzymiesięczną przerwę od jazdy miało blisko 3000 kierujących. Wszystko za sprawą ignorowania przepisów prawa i jazdę z nadmierną prędkością, która jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Rok 2021 był najbezpieczniejszy od 10 lat. Wszystko wskazuje na to, że oprócz poprawy infrastruktury drogowej wpływa na to ma ciężka praca świętokrzyskich funkcjonariuszy drogówki. To oni każdego dnia pilnują porządku na drogach regionu i stanowczo reagują na łamanie przepisów prawa. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this