Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Na Żeromskiego pękła rura, z pomocą przyszli strażacy!

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 lutego, tuż po godzinie 16.00. Woda z pękniętej rury zalewała pomieszczenia gospodarcze, a także wlewała się na posesję jednego z budynków mieszkalnym przy ul. Żeromskiego.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W akcji brały udział dwa samochody ratowniczo-gaśnicze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.


– Po przybyciu na miejsce zdarzenia, uzyskaliśmy informację od właścicieli posesji, że w pobliżu ściany budynku mieszkalnego pękła rura na przyłączu wody. Parterowy, murowany budynek, sąsiadował bezpośrednio z innym mieszkalnym budynkiem, do którego przylegała komórka gospodarcza – relacjonował kapitan Sebastian Klaus, p.o. oficera prasowego KP PSP w Ostrowcu Św.

Budynek znajdowały się na posesji zaniżonej w stosunku do chodnika i jezdni, a wypływająca z gruntu woda, zbierała się właśnie na posesji, wzdłuż ściany budynku przy ulicy Żeromskiego.

– Woda w niewielkiej ilości wlewała się do komórki gospodarczej. Właściciel poinformował nas, że zakręcił zawór na przyłączu doprowadzającym wodę do budynku. W trakcie dojazdu było też Pogotowie Wodociągowe – tłumaczył Sebastian Klaus.

Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygarnięciu za pomocą szczotek niewielki ilości wody z pomieszczeń komórki, użyciu specjalistycznej pompy pływającej i wypompowaniu nadmiaru wody do studzienki burzowej.

– W trakcie działań zgłosiła się do nas właścicielka sąsiedniej posesji, która poinformowała nas, że ona również ma wodę w piwnicy. W przypadku drugiej posesji, również wypompowaliśmy wodę do studzienki burzowej, a następnie nieszczelnością rury zajęło się Pogotowie Wodociągowe – podsumowuje strażak.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this