Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Szpital uruchamia kolejną poradnię, tym razem endokrynologiczną!

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. swoją działalność rozpocząć ma kolejna, piąta już poradnia, tym razem – endokrynologiczna. – Takiej poradni brakowało na terenie miasta, dostępność do lekarzy endokrynologów była też nie zawsze pełna – mówił podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się 31 marca, Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. i zapewniał, że nowa poradnia funkcjonować zacznie tuż po świętach.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. funkcjonują już poradnie: neurologiczna, ortopedyczna, profilaktyki chorób piersi i wad postawy. Wkrótce do tej  listy dołączyć powinna także poradnia endokrynologiczna. 

– Wygraliśmy przetarg ogłoszony przez Narodowy Fundusz Zdrowia i podpisujemy kontrakt na działalność poradni endokrynologicznej  na terenie naszego szpitala – mówił w ubiegła środę Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w ostrowieckim szpitalu. Poradnia będzie mieściła się na terenie kompleksu szpitalnego.

Podkreślał, że takiej takiej poradni  brakowało na terenie miasta i powiatu,  a dostępność do lekarzy endokrynologów była także często utrudniona. 

– W związku z czym NFZ ogłosił taki konkurs i  nasz szpital ten konkurs ofert wygrał. W okresie poświątecznym uruchamiamy pracę w poradni endokrynologicznej, do której państwa potrzebujących ze społeczeństwa  jak najbardziej serdecznie zapraszamy – zachęcał Adam Karolik. 

Dodał, że w szpitalu pracuje już endokrynolog –  Anna Madej, która będzie także prowadziła poradnię.

 – Nasza inicjatywa była jednak szersza. Do NFZ-u wystąpiliśmy o kilka innych poradni,  niestety tam nie wygraliśmy tego konkursu ofert, ale nadal będziemy czynili starania o utworzenie na terenie naszego szpitala poradni ginekologiczno-położniczej, której lokalizację już znamy – to jest obecny punkt szczepień, następnie czynimy starania o działanie poradni chirurgicznej i  proktologicznej – zapewnił Adam Karolik.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ostrowiecki szpital: 64 pacjentów z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa!

FAKTY

Najwięcej zakażeń koronawirusem w powiatach kieleckim i ostrowieckim! 638 zgonów w Polsce!

FAKTY

Koronawirus: blisko 1000 zgonów w Polsce! W województwie świętokrzyskim 721 nowych zakażeń!

FAKTY

EMA o szczepionce AstraZeneca: korzyści z podania preparatu przewyższają ryzyko działań niepożądanych!

FAKTY

ReklamaConnect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this