Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Użył przemocy wobec interweniującej pracownicy sklepu, a wobec drugiej kierował  groźby uszkodzenia ciała!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy ustalili i zatrzymali 66-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna na początku kwietnia tego roku ukradł warte 70 złotych dwa balsamy po goleniu w jednym z miejscowych marketów, po czym użył przemocy wobec interweniującej pracownicy sklepu, a wobec drugiej kierował groźby uszkodzenia ciała. Wczoraj (19 kwietnia) Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu seniora na okres 3 miesięcy.

fot. Świętokrzyska Policja

Do zdarzenia doszło na początku kwietnia tego roku. Wtedy to, dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał informację, że w jednym z miejscowych marketów doszło do kradzieży rozbójniczej. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, starszy mężczyzna dokonał tam kradzieży dwóch balsamów po goleniu.  Następnie sprawca podczas próby ujęcia uderzył pracownicę sklepu, a wobec drugiej kierował groźby uszkodzenia ciała. Po tym wszystkim mężczyzna zabrał łupy warte 70 złotych i uciekł. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego przestępstwa. W miniony poniedziałek, 17 kwietnia, stróże prawa ustalili dane rabusia i dokonali jego zatrzymania. Agresorem okazał się dobrze znany z działalności przestępczej 66-latek. Ostrowczanin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. Wczoraj na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 66-letniego seniora środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 66-latek działał w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this