Znajdź nas na

FAKTY

Pomagamy w ramach szlachetnej paczki!

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach 6 grudnia, w „Mikołajki” włączyli się w zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Wszyscy mają wspólny cel: zebranie kwoty pozwalającej na wsparcie trzech rodzin.

Pomagamy w ramach szlachetnej paczki!
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W zbiórkę włączyli się m.in.: marszałek Andrzej Bętkowski, przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, wicemarszałkowie: Renata Janik i Marek Bogusławski, członkowie Zarządu: Marek Jońca i Tomasz Jamka, sekretarz województwa Mariusz Bodo, dyrektorzy departamentów, pracownicy urzędu.

Wzorem roku ubiegłego, kiedy to udało się pomóc dwóm rodzinom w potrzebie Zarząd oraz pracownicy urzędu przyłączają się do akcji Szlachetnej Paczki i chcą pomóc potrzebującym spędzić radosne i spokojne święta. Dzięki zebranej kwocie uda się zakupić rodzinom artykuły zgodnie z ich potrzebami zweryfikowanymi przez wolontariuszy: artykuły AGD, artykuły spożywcze i przemysłowe oraz inne rzeczy. Pozwoli to najbardziej potrzebującym spędzić radosne święta.

Paczki zostaną przekazane rodzinom podczas “Weekendu cudów” – 11 – 12 grudnia.

Szlachetna Paczka

Przypomnijmy, że wolontariusze Szlachetnej Paczki spotykają się od 2001 roku z rodzinami w potrzebie, przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat odwiedzili ponad 160 tys. rodzin. Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Wolontariusze docierają do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która domaga się pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości starają się zmienić swoją sytuację, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – seniorzy w trudnej sytuacji czy osoby z niepełnosprawnościami. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this