Znajdź nas na

FAKTY

Ponad 19 milionów złotych dla Domów Pomocy Społecznej w regionie! Na liście beneficjentów także ośrodki z Ostrowca Św.! Wiemy ile zyskają!

944 196,94 zł dla Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej i 819.678,05 zł dla Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Św. to wsparcie, które przeznaczone zostanie na sfinansowanie przedsięwzięć, chroniących pensjonariuszy i personel przed skutkami koronawirusa. Na realizację projektu „Bezpieczna Przyszłość” Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego pozyskał 20, 7 mln złotych ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W sumie wsparcie trafi do 33 domów pomocy społecznej z terenu województwa świętokrzyskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

33 Domy Pomocy Społecznej z województwa świętokrzyskiego otrzymały wsparcie na sfinansowanie przedsięwzięć, chroniących pensjonariuszy i personel przed skutkami koronawirusa. Dziś w Filharmonii  Świętokrzyskiej w Kielcach marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik podpisali 19 umów z przedstawicielami instytucji, prowadzącymi Domy Pomocy Społecznej w naszym regionie. Wartość grantów to ponad 19 mln zł.

Pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej należą do grup najbardziej narażonych na zakażenie i ciężki przebieg choroby. Obecnie w województwie świętokrzyskim w tego typu placówkach przebywa blisko 3 250 podopiecznych.

Na realizację projektu „Bezpieczna Przyszłość” Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego  pozyskał 20, 7 mln złotych ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Nabór wniosków o dofinasowanie trwał od 13 do 24 lipca. Wnioskodawcy zgłosili do udzielenia wsparcia 33 Domy Pomocy Społecznej, na łączną kwotę ponad 19  mln zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zyskają także Domy Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. Kwota dofinansowania to 1 763 874,99 zł. Dom Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej zyska 944 196,94 zł dofinansowania. Dom przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych. W ramach projektu pn. „Bezpieczna przyszłość” wsparciem zostanie objętych 182 mieszkańców oraz 85 pracowników.

Wsparcie otrzyma także Dom Pomocy Społecznej na os. Słonecznym 49 w kwocie 819.678,05 zł. Dom przeznaczony jest dla osób przewlekle psychicznie chorych. W ramach projektu pn. „Bezpieczna przyszłość” wsparciem zostanie objętych 151 mieszkańców oraz 76 pracowników.

Jak poinformował marszałek Andrzej Bętkowski:

 – W ramach projektu – oprócz zakupu środków ochrony indywidualnej, profesjonalnego sprzętu i wyposażenia – możliwy będzie także zakup usług związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 w tym np. umożliwienie zmiany organizacji pracy w Domach Pomocy Społecznej, zapewnienie miejsc pobytu wytchnieniowego poza budynkiem dla pracowników, czy też tymczasowych miejsc do izolacji poza szpitalem, w których mieszkańcy, skierowani przez lekarza będą przebywać podczas leczenia – mówi marszałek.

Ponadto możliwe będzie sfinansowanie przeprowadzenia testów na COVID-19.

– Projekt „Bezpieczna Przyszłość” to  kolejny przykład aktywności i skuteczności Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w pozyskiwaniu środków na walkę z pandemią Covid-19 – mówiła wicemarszałek Renata Janik. – Chcemy pomagać mieszkańcom regionu w skutecznej profilaktyce, zwłaszcza tym najbardziej narażonym na skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa; stąd pomysł wsparcia właśnie dla podopiecznych i personelu domów pomocy – dodała wicemarszałek.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Konsultant ds. medycyny rodzinnej: problem z kierowaniem osób z kwarantanny na testy!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this