Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Przy Hubalczyków OTBS wybuduje nowe bloki! Czy ostrowczan będzie stać na zakup mieszkania?

Docelowo przy ulicy Hubalczyków w Ostrowcu Świętokrzyskim ma powstać trzyblokowe osiedle. W pierwszym etapie powstanie jednoklatkowy, siedmiokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 30 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu od 35 do 59 metrów kwadratowych. – Nikt z nas nie jest samotnym nomadem, nikt nie planuje życia w samotności, każdy poszukuje osoby, z którą będzie mógł się związać, którą będzie mógł, pokochać i będzie miał gdzie tę miłość pielęgnować. OTBS stara się właśnie stworzyć takie warunki dla ludzi, szczególnie młodych, ale także dla ludzi w jesieni życia – mówił pod koniec lipca, podczas konferencji prasowej Wojciech Wójcik, prezes Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (OTBS-u).

Wizualizacja osiedla przy ulicy Hubalczyków w Ostrowcu Św. Źródło: OTBS

 – Spotkaliśmy się tutaj z zarządem Spółki OTBS w wyjątkowym miejscu. Miejsce, które dzisiaj stanowi łąkę, pole, a mam nadzieję, za chwilę zacznie tętnić tu życie. Powstanie nowoczesny obiekt mieszkalny, jeden z pierwszych i w kolejności następne – mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, przekonując, że  Spółka OTBS przez ostatnie lata pokazała się jako poważny inwestor i deweloper na rynku ostrowieckim. 

– Spółka OTBS zarządzana przez  dzisiaj prezesa Wojciecha Wójcika, wcześniej przez panią prezes Małgorzatę Kostrzewę ma takie dobre tradycje deweloperskie: pierwsze bloki przy Sikorskiego, później kolejne bloki na osiedlu Stawki, Rosochy, osiedle Tęczowe i później kolejna inwestycja mieszkaniowa, zrealizowana   przy ulicy Kopernika – Osiedle Merkury, dwa bloki po „Gambo”. Te inwestycje pokazują, że jest zapotrzebowanie w Ostrowcu Św. na bloki deweloperskie, stąd OTBS uzupełnia ofertę prywatnych deweloperów i wchodzi w tej rynek z dużo niższą marżą – mówił prezydent Ostrowca Św. 

Wizualizacja osiedla bloków przy ulicy Hubalczyków w Ostrowcu Św.
Źródło: OTBS

Dodał, że zaproponowane przez OTBS mieszkania powinny być w dobrych cenach. 

– Ten czas pokazuje, że warto inwestować. Mieszkanie to jest takie przysłowiowe M, miejsce do którego zawsze jest warto wracać i warto jest mieć dokąd wracać. Nikogo nie trzeba przekonywać jaką wartością jest mieszkanie – podkreślał prezydent. 

Na pierwszej działce powstaną  trzy budynki wielopoziomowe, do siedmiu kondygnacji każdy. Znajdą się w nich mieszkania (30 mieszkań) od  35 metrów kwadratowych  (jednopokojowe z wyodrębnioną sypialnią),  do trzypokojowych o metrażu 59 metrów kwadratowych (dwie wyodrębnione sypialnie). W budynku zamontowany będzie również szyb windowy. 

– Bloki na „Gambo” pokazały, że warto zainwestować, warto kupić, dlatego, że OTBS sprzedawał bloki w lokalizacji przy ulicy Kopernika po 3 850 zł, a dzisiaj na wtórnym rynku mieszkania w tych blokach osiągają cenę 7 000 zł z metra kwadratowego. Jest przestrzeń, jest siła nabywcza i wiemy, że w ten sposób  też możemy do Ostrowca przyciągnąć, zachęcić do zainwestowania i do osiedlania się inne osoby, z innych powiatów i ościennych miejscowości – zapewniał prezydent, zachęcając wszystkich chętnych, którzy będą chcieli nabyć takie mieszkania do kontaktu z OTBS-em. 

Wojciech Wójcik, prezes OTBS-u zawracał z kolei uwagę na dobrą lokalizację miejsca, w którym powstaną bloki mieszkalne. 

Wizualizacja bloków przy ulicy Hubalczyków w Ostrowcu Św.
Źródło: OTBS

– To miejsce znalazł dla nas pan prezydent jako pewną enklawę do zabudowania, do zagospodarowania. Jest pełne uzbrojenie w media, warunki są bardzo dogodne, komunikacja  z miastem  ekstremalnie wygodna, bo praktycznie pierwsza ulica w lewo i możemy dotrzeć w dowolne miejsce. Jest zaplecze dla ludzi młodych, czyli przedszkole, szkoła.  Krótko mówiąc jest to bardzo dobra lokalizacja do stworzenia nowoczesnego osiedla, które będzie pokazywać nową jakość miasta, będzie przyciągać nowych ludzi, młodym ludziom stworzy warunki do życia. Nikt z nas nie jest samotnym Nomadem, nikt nie planuje życia w samotności, każdy poszukuje osoby, z którą będzie mógł się związać, którą będzie mógł pokochać i będzie miał gdzie tę miłość pielęgnować. OTBS stara się właśnie  stworzyć takie warunki dla ludzi, szczególnie młodych, ale także dla ludzi w jesieni życia – mówił prezes.  

Dodał, że OTBS cyklicznie realizuje inwestycje mieszkaniowe. Ostatnia została oddana do użytku w 2018 roku, później w inwestowaniu przeszkodziła pandemia koronawirusa. Dodał, że jako pierwszy powstanie jeden budynek, kolejne bliźniacze obiekty powstaną w oparciu o projekt i doświadczenie z pierwszego budynku, co  pozwoli obniżyć koszty. 

Finansowanie inwestycji realizowane będzie w oparciu o środki własne, częściowo o środki pozyskane od przyszłych nabywców, a także z  kredytu bankowego. 

Przetarg został już ogłoszony. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this