Znajdź nas na

FAKTY

Szlachetny dar serca dla samotnych matek na Święta!

– Wierzę, że dobroć, która popłynęła z serc naszych pracowników, powróci do nich w dwójnasób – mówił marszałek Andrzej Bętkowski podczas przekazania darów w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Dary, które pieczołowicie spakował marszałek, a także wicemarszałkowie Renata Janik i Marek Bogusławski, członkowie Zarządu Województwa Marek Jońca i Tomasz Jamka oraz wolontariusze Urzędu Marszałkowskiego, trafią do samotnych matek – mieszkanek powiatów kieleckiego i skarżyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskie po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”, która pozwala potrzebującym godnie przeżyć święta. W ramach zbiórki wśród pracowników urzędu wolontariusze zebrali 5300 złotych.

– Nasi pracownicy bardzo ofiarnie włączyli się w marszałkowską „Szlachetną Paczkę”; w ramach zbiórki udało się zgromadzić 5300 złotych. Pomoc skierowana była w tym roku na zakup artykułów gospodarstwa domowego, między innymi lodówek, a także artykułów pierwszej potrzeby dla dwóch rodzin – pani Beaty i pani Eweliny, które samotnie wychowują dzieci – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski.

Tym razem ze świątecznych prezentów ucieszą się rodziny z powiatów kieleckiego i skarżyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Pani Ewelina samotnie zajmuje się wychowaniem trójki dzieci. Zawsze marzyła o normalnej rodzinie, której brakowało w jej dzieciństwie. Przyczyną trudnej sytuacji rodziny jest utrata pracy przez kobietę tuż przed narodzinami najmłodszego dziecka i późniejsze odejście partnera.

Z kolei pani Beata od trzech lat samotnie wychowuje syna. Jest osobą niepełnosprawną – od 11 miesiąca życia zmaga się z chorobami neurologicznymi i okulistycznymi. Syn, Tomasz, jest niepełnosprawny od urodzenia. Rodzina wspiera się nawzajem: syn pani Beaty wie, jak udzielić pomocy mamie w razie ataku epilepsji, natomiast mama pomaga synowi w nauce. Obydwoje wdzięczni są za to, że mają siebie oraz dach nad głową…

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny pracownicy Urzędu Marszałkowskiego pomagają rodzinom, które, zwłaszcza w tym wyjątkowym dla chrześcijan okresie świątecznym, tej pomocy szczególnie potrzebują. Dziękuję bardzo pracownikom, Zarządowi Województwa i wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w akcję, a mieszkańcom naszego województwa życzę zdrowych i spokojnych świąt – powiedziała wicemarszałek Renata Janik podczas pakowania bożonarodzeniowych podarków.

Podarunki zostaną przekazane rodzinom w najbliższy weekend, tzw. „Weekend Cudów”.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this