Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

300 dębów czeka w siedzibie Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski! #sadziMY las

Już w piątek 26 kwietnia każdy z mieszkańców powiatu ostrowieckiego będzie mógł przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadzić drzewko, które bezpłatnie odbierze w siedzibie Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski, Sudół 216. Uwaga! Liczba sadzonek ograniczona!

naOSTRO.info

Inicjatorem akcji jest Andrzej Duda, prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

– Jest to ogólnopolska akcja. Każdy może posadzić sobie drzewko. We wszystkich nadleśnictwach w Polsce od godz. 9.00 będą wydawane sadzonki oznakowane logo tej akcji. Każdy, kto przyjdzie do naszego nadleśnictwa może otrzymać taką sadzonkę i swoje drzewo posadzić. Sadzonki będziemy rozdawać do wyczerpania zapasów. Przygotowaliśmy 300 sadzonek dębów – tłumaczy Jacek Sobolak, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Plusem piątkowej akcji jest także to, że żadne z 430 nadleśnictw w Polsce nie wskazuje konkretnych miejsc, w których trzeba posadzić sadzonkę.

– Każdy może to zrobić w dowolnym miejscu w swoim lesie, czy na swojej posesji. Każdy, kto przyjdzie do nas w piątek otrzyma jedną sadzonkę, ale zobaczymy jakie będzie zainteresowanie i zdecydujemy czy nie będziemy ich dawać więcej. Nie chcemy, żeby ktokolwiek odszedł bez sadzonki – deklaruje Jacek Sobolak.

Źródło: Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this