Znajdź nas na

FAKTY

8 stycznia wchodzi w życie e-recepta! Kielecki NFZ zaprasza na dzień otwarty lekarzy i pracowników medycznych!

Już jutro (piątek, 3 stycznia) w siedzibie Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach odbędzie się Dzień Otwarty dla lekarzy i pracowników medycznych przygotowujących się do wystawiania e-recept. A te wchodzą w życie już 8 stycznia!

Zdjęcie ilustracyjne

8 stycznia wchodzi w życie e-recepta, pacjent może otrzymać ją wiadomością SMS lub mailowo. W przypadku SMS-a pacjent otrzyma wiadomość z 4-cyfrowym kodem. W aptece wystarczy podać kod z SMS-a wraz z numerem PESEL osoby, dla której kupowany będzie lek. E-receptę można otrzymać także na e-mail – w tym przypadku pacjent otrzyma wiadomość e-mail z załączonym plikiem PDF z informacją o e-recepcie. W wiadomości będzie również kod, który farmaceuta może zeskanować w aptece.

Już w najbliższy piątek, 3 stycznia Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza lekarzy i pracowników medycznych przygotowujących się do wystawiania e-recept na specjalne stanowisko uruchomione w ramach Dnia Otwartego NFZ w siedzibie ŚwOW NFZ przy ul. Jana Pawła II 9, budynek seminarium, pok. nr 15.

Jak zapewnia Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ-u, pracownicy służyć będą merytoryczną pomocą w zakresie Internetowego Konta Pacjenta, portalu gabinet.gov.pl (logowanie i wystawienie e-recepty) i złożenia wniosku w RPWDL o dostęp do platformy P1.

Możliwe będzie także złożenie wniosku, a następnie potwierdzenie Profilu Zaufanego: pokój nr 2 , budynek seminarium (konieczny dowód osobisty).

Dzień otwarty odbędzie się w godz. 8.00-16.00, w siedzibie ŚwOW NFZ przy ul. Jana Pawła II 9, budynek seminarium, pok. nr 15.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Rzecznik MZ: nowy sposób przedstawiania statystyk COVID-19 daje pełniejszy obraz epidemii!

FAKTY

Śmiertelny wypadek na krajowej 9! W Rudce zderzyły się dwa auta!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Koronawirus w jednej z podstawówek! Zakażona nauczycielka!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this