Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Miłość bez happy end-u, ale z uboższym portfelem! Policja ostrzega przed „oszustkami”!

O tym, że wyobraźnia oszustów nie ma granic informujemy dość często, podając przykłady nieudanych przestępstw, czy kradzieży. Walentynki dopiero przed nami, a oszuści już wymyślają w jaki sposób przez serce, trafić do… portfela swoich ofiar. A wszystko to przy pomocy portali społecznościowych i randkowych. Policjanci ostrzegają przed nową formą oszustwa.

Zdjęcie ilustracyjne

Oszuści szukają cały czas nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze. Historie, które wymyślają są przeróżne. W ostatnim czasie pojawiła się nowa forma wyłudzeń środków finansowych. Tym razem kobiety „oszustki” przedstawiają się jako obywatelki np. Federacji Rosyjskiej. Korespondują poprzez portale randkowe, czy też serwisy matrymonialne z mężczyznami. Zaprzyjaźniają się z nimi, wzbudzają zaufanie a następnie pod pretekstem chęci przyjazdu do Polski, wymyślają różne historie, z których wynika, że aby doszło do spotkania, panowie muszą „wesprzeć” je finansowo. Pieniądze mają być przeznaczone między innymi na wyrobienie paszportu lub też podróż do Polski. Zmanipulowani mężczyźni w przekonaniu o łączącym ich uczuciu z internetowymi amantkami wykonują bezmyślnie polecenia i wpłacają na konto bankowe kwoty od 500 do 5000 dolarów.

Policjanci przypominają, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

Oszuści budują swoją internetową fałszywą „tożsamość”. Sprawcy najczęściej posiadają wiele fałszywych kont, a także profili, na których pokazują swoje nieprawdziwe zdjęcia.  Wszystko po to, by uśpić czujność ofiary i w ten sposób wyłudzić pieniądze.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Radny powiatowy podczas sesji apelował do wójta Waśniowa! Dzięki jego interwencji transport uczniów odbędzie się zgodnie z prawem!

FAKTY

Wioletta Zbrożyna: Jak już coś się stanie, to będzie za późno! Apel mieszkanki na sesji Rady Gminy w Waśniowie!

FAKTY

Oprócz miłości do bliźniego, warto promować miłość do ojczyzny! Ostrowieccy Patrioci uczcili pamięć o Armii Krajowej!

FAKTY

Sergiusz Ziewiec z KP PSP w Starachowicach najlepszym pływakiem wśród strażaków! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this