Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Będą mieli na oku pieszych i kierujących!

Do godziny 22.00 potrwa dziś policyjna akcja pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania na drodze w relacji pieszy-kierujący, kierujący-pieszy.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przejścia przez ruchliwe jezdnie w których w przeszłości doszło do potrąceń pieszych.
Mundurowi przypominają, że zielone światło nigdy nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa. Zanim wejdziemy na przejście – pomyślmy za innych. Nie zapominajmy także o elementach odblaskowych, szczególnie poza obszarem zabudowanym.  Po zmroku, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i zapobiec tragedii. 

Policjanci bacznie przyjrzą się także kierowcom. Do ich najczęstszych przewinień należy: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowe zatrzymywanie się lub parkowanie w miejscach ograniczających widoczność przejść dla pieszych.

Głównym celem działań, będzie poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Akcja ma także na celu podnoszenie świadomości niechronionych uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w związku z niestosowaniem się do przepisów obowiązujących na drodze.

– Apelujemy do użytkowników dróg o trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie elementów odblaskowych przez pieszych podczas korzystania z dróg – tłumaczy Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this