Znajdź nas na

FAKTY

Gniazdo os w PSP nr 4! Trwa interwencja strażaków!

Trwają działania strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wszystkiemu winne są… osy, które właśnie sąsiedztwo szkoły wybrały sobie na miejsce swojego gniazda. Jak zapewnia kpt. Sebastian Klaus z KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim tego typu działań jest sporo.

Zdjęcie ilustracyjne

– Przed chwilą pojechaliśmy do gniazda os w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4, które zagraża bezpieczeństwu uczniów. O sytuacji zostaliśmy poinformowani przez dyrekcję szkoły – tłumaczy kapitan Sebastian Klaus z KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak podkreśla, tego typu działań jest sporo, jednak nie tak dużo, jak w latach poprzednich.

– Teraz jeździmy głównie w miejsca użyteczności publicznej, jak przedszkola, żłobki, DPS-y. Zgodnie z zarządzeniem jeździmy tam, gdzie jest bezpośrednie zagrożenie życia. Zdarzały się takie powiaty, że tego typu zgłoszeń, jak gniazda os, było do 20 dziennie. Na szczęście u nas ta sytuacja wyglądała inaczej – dodaje Sebastian Klaus.

Do usunięcia takiego zdarzenia, strażacy dysponują specjalnym ubiorem, a także detergentami, którymi usuwają osy wraz z gniazdem. Na szczęście owady na tym nie cierpią. Strażacy najczęściej zwilżają kokon i wywożą na tereny zielone. Taka sama sytuacja jest z pszczołami.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Tragedia w Miłkowie! Nie żyją cztery osoby z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Frajda i sposób na życie! Dziś kolejne fazy rozgrywek w Bewitched Gaming Ostrowiec!

FAKTY

W Miłkowskiej Karczmie zamiast zapachu sosen wdychają smród wysypiska! ZUO „Janik” tłumaczy: Już pod koniec września mieszkańcy odczują różnicę!

FAKTY

Czy dzieci z Ukrainy zajęły miejsca w szkołach średnich uczniom z powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this