Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kładka na Alei 3 Maja otwarta dla pieszych!

Dobiega końca remont kładki dla pieszych na Alei 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim wzdłuż drogi krajowej nr 9. Z obiektu od czwartku, 31 października mogą już korzystać piesi. To duże ułatwienie dla kierowców, którzy podczas długiego weekendu zyskają dodatkowy pas ruchu.

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Kielce

Przypomnijmy, że remont kładki na Alei 3 Maja rozpoczął się na początku sierpnia. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „A-Z Bud” z Radomia, którego pracownicy dokonali m.in. rozbiórki nawierzchni i starej izolacji na obiekcie oraz oczyścili konstrukcję kładki, aby zabezpieczyć ją przed korozją.

W ten sposób kładka dla pieszych o długości około 260 metrów przy Alei 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim zyskała nową nawierzchnię z kostki brukowej i izolację. Wykonane zostały niezbędne naprawy w obrębie 20-przęsłowej konstrukcji obiektu, a elementy stalowe zostały zabezpieczone przed korozją i pomalowane. Kładka nad torami kolejowymi w  ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Opatów – Rzeszów ma konstrukcję stalową na podporach żelbetowych.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Koszt prac to 2,1 mln złotych. Do wykonania pozostały roboty wykończeniowe i porządkowe, ale z obiektu już mogą korzystać piesi.

W czasie remontu ruch pieszy odbywał się po równoległym do kładki wiadukcie, wydzielonym pasem, przy zawężeniu jezdni. Kierowcy mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this