Znajdź nas na

FAKTY

Kolejne wyłudzenie na BLIK! Ofiarą oszustów padł 31-letni ostrowczanin!

31-letni ostrowczanin stracił ponad 200 zł. Padł ofiarą oszustów którzy dokonali wyłudzenia pieniędzy za pomocą kodu BLIK. Mundurowi apelują o ostrożność.

Oszuści w sieci Źródło: Freepik

Przestępcy internetowi nie próżnują i wymyślają coraz to nowsze metody oszustw. Jedna z takich form działania polega na wyłudzeniu pieniędzy poprzez uzyskanie kodu BLIK od ofiary. Przestępca po włamaniu się na konto portalu społecznościowego danej osoby, wysyła za jego pośrednictwem do jej znajomych informację z prośbą o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc się nagłą potrzebą. Następnie prosi swoją ofiarę o podanie kodu BLIK, dzięki któremu może wypłacić pieniądze z bankomatu. Niczego nieświadoma ofiara jest przekonana, że pożyczyła pieniądze swojemu znajomemu.

Wczoraj (wtorek, 3 stycznia) właśnie w ten sposób dokonano przestępstwa na szkodę 31-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak wynika z relacji zgłaszającego nieznany sprawca włamał się na konto społecznościowe jego znajomej, a następnie wysłał do niego wiadomość z prośbą o opłacenie zakupów na jednym z portali sprzedażowych. 31-latek dał wiarę oszustowi i przesłał mu kod BLIK. Stracił ponad 200 złotych.

Mundurowi apelują, zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. Warto osobiście spotkać się ze znajomym lub zadzwonić i porozmawiać, czy naprawdę potrzebne są mu pieniądze. Pilnujmy swoich haseł dostępowych i pamiętajmy, aby wprowadzone hasła nie były możliwe do odszyfrowania przez osoby nieupoważnione. Dla bezpieczeństwa co kilka miesięcy zmieniajmy je. Nie otwierajmy też maili od nieznanych nam nadawców, a co najważniejsze zawartych w nich załączników. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this