Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Maląg: w tym roku trzeba złożyć wnioski o świadczenie 500 plus!

W bieżącym roku dobiega końca okres rozliczeniowy świadczenia 500 plus, dlatego każdy świadczeniobiorca musi złożyć ponownie wniosek – powiedziała w poniedziałek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Warszawa, 25.01.2021. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu w Warszawie, 25 bm. Konferencja dotyczyła składania wniosków w ramach rządowego programu Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy. (jm) PAP/Rafał Guz

Maląg przekonywała na konferencji prasowej, że „przez ostatnie 5 lat polityka odpowiedzialnego rozwoju Polski oparta była przede wszystkim na silnej rodzinie”.

Mówiąc o świadczeniu 500 plus, zaznaczyła, że „to największe wsparcie, jakie zostało zaproponowane polskim rodzinom po okresie transformacji”.

“Miesiąc w miesiąc 6,6 mln dzieci otrzymuje to świadczenie. Do tej pory przeznaczyliśmy na to 134 mld złotych. To inwestycja w kapitał ludzki i podniesienie godności polskiej rodziny” – wskazywała minister.

Maląg przypomniała jednocześnie, że w tym roku należy pamiętać, aby złożyć wniosek o 500 plus, bo kończy się okres rozliczeniowy tego świadczenia.

„Nowe wnioski trzeba złożyć na okres od 1 czerwca 2021 r. do 30 maja 2022 r.” – wskazała.

Poinformowała, że od 1 lutego będzie można je składać drogą elektroniczną, przez bankowość elektroniczną, system Empatia lub system PUE ZUS. Możliwość wnioskowania drogą papierową rozpocznie się od 1 kwietnia.

Wniosek złożony w okresie od 1 do 31 maja danego roku oznacza, że świadczenia za czerwiec i lipiec zostaną wypłacone nie później niż do 31 lipca tego roku. Z kolei wniosek złożony od 1 do 30 czerwca to wypłata przyznanego świadczenia za miesiące czerwiec, lipiec i sierpień maksymalnie do 31 sierpnia tego roku.

Program „Rodzina 500 plus” zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. (PAP) dst/ joz/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this