Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy gminy Ćmielów mogą wesprzeć ostrowiecki szpital! Z pomysłem jak to zrobić wyszli pracownicy domu kultury!

„Dobro wraca, dziś pomożemy my, jutro ktoś pomoże nam” – to myśl przewodnia akcji charytatywnej zainicjowanej przez pracowników Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Tym razem wesprzeć można ostrowiecki szpital. W jaki sposób? Kupując środki czystości, artykuły higieniczne, grzebienie do włosów, czy wodę w butelkach. Produkty dostarczać można do domu kultury do 4 grudnia. – Prosimy, aby w razie wątpliwości, czy dana rzecz się przyda, najpierw do nas zadzwonić. Dobro wraca. W tych trudnych czasach chociaż tak możemy pomóc zarówno tym, którzy stoją na straży naszego zdrowia i życia, a także tym, którym tego zdrowia brakuje – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Wodę w butelkach, pastę do zębów, mydło, szampony, środki higieny osobistej, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, maseczki, przyłbice, rękawiczki, wkładki i podpaski higieniczne, podkłady, grzebienie do włosów, szczoteczki do zębów, czy kremy do rąk – to produkty, których brakuje  w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Teraz pomóc może każdy mieszkaniec gminy Ćmielów.  

– Pomysł na tego typu zbiórkę wyszedł on pracowników Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Kilka dni temu przyszli do mnie z  pomysłem, abyśmy zainicjowali akcję charytatywną. Postanowiliśmy, że chociaż w tych drobnych gestach możemy wesprzeć nasz szpital. Jedna z naszych koleżanek dowiedziała się w szpitalu, jakie rzeczy są najbardziej potrzebne, których najbardziej brakuje i jakie artykuły możemy zbierać – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor  Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Pomysł na organizację akcji charytatywnej wyszedł od pracowników Domu Kultury w Ćmielowie
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Agnieszka Łysoniewska, pracownik ćmielowskiej biblioteki podkreśla, że pomagać trzeba zawsze, bo zawsze warto być człowiekiem. 

– Kilka dni temu rozpakowywaliśmy książki, które trafiły do naszej biblioteki. Zaczęliśmy rozmawiać i taki pomysł zaświtał nam w głowie. Stwierdziliśmy, że może w ten sposób  i my moglibyśmy pomóc.  Zainspirował nas też pewien materiał w jednej z komercyjnych ogólnopolskich stacji telewizyjnych, w którym pokazana była młodzież jednego z liceów w Polsce, wspierająca szpital covidowy. Stwierdziliśmy, że przecież my też możemy pomóc. Chociażby w ten sposób 0 wyjaśnia Agnieszka Łysoniewska. 

Wioletta Rogala-Mazur przypomina,  że produkty, które trafią do ostrowieckiego szpitala mieszkańcy dostarczać mogą do piątku, 4 grudnia. Na plakacie informującym o akcji, podany został numer telefonu kontaktowego.

– Każdego, kto będzie chciał przynieść te produkty, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny z naszym pracownikiem pod numerem: 15 861 21 08. Wtedy pracownik umówi się na konkretny dzień i godzinę, a następnie odbierze wszystkie dostarczone produkty. Zebrane rzeczy przekazane zostaną do ostrowieckiego szpitala po 4 grudnia. Pandemia to czas trudny dla nas wszystkich. Naszymi akcjami chcemy wspierać każdego, kto tej pomocy potrzebuje – podsumowuje Wioletta Rogala-Mazur.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this