Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy gminy Ćmielów mogą wesprzeć ostrowiecki szpital! Z pomysłem jak to zrobić wyszli pracownicy domu kultury!

„Dobro wraca, dziś pomożemy my, jutro ktoś pomoże nam” – to myśl przewodnia akcji charytatywnej zainicjowanej przez pracowników Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Tym razem wesprzeć można ostrowiecki szpital. W jaki sposób? Kupując środki czystości, artykuły higieniczne, grzebienie do włosów, czy wodę w butelkach. Produkty dostarczać można do domu kultury do 4 grudnia. – Prosimy, aby w razie wątpliwości, czy dana rzecz się przyda, najpierw do nas zadzwonić. Dobro wraca. W tych trudnych czasach chociaż tak możemy pomóc zarówno tym, którzy stoją na straży naszego zdrowia i życia, a także tym, którym tego zdrowia brakuje – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Wodę w butelkach, pastę do zębów, mydło, szampony, środki higieny osobistej, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, maseczki, przyłbice, rękawiczki, wkładki i podpaski higieniczne, podkłady, grzebienie do włosów, szczoteczki do zębów, czy kremy do rąk – to produkty, których brakuje  w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Teraz pomóc może każdy mieszkaniec gminy Ćmielów.  

– Pomysł na tego typu zbiórkę wyszedł on pracowników Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Kilka dni temu przyszli do mnie z  pomysłem, abyśmy zainicjowali akcję charytatywną. Postanowiliśmy, że chociaż w tych drobnych gestach możemy wesprzeć nasz szpital. Jedna z naszych koleżanek dowiedziała się w szpitalu, jakie rzeczy są najbardziej potrzebne, których najbardziej brakuje i jakie artykuły możemy zbierać – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor  Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Pomysł na organizację akcji charytatywnej wyszedł od pracowników Domu Kultury w Ćmielowie
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Agnieszka Łysoniewska, pracownik ćmielowskiej biblioteki podkreśla, że pomagać trzeba zawsze, bo zawsze warto być człowiekiem. 

– Kilka dni temu rozpakowywaliśmy książki, które trafiły do naszej biblioteki. Zaczęliśmy rozmawiać i taki pomysł zaświtał nam w głowie. Stwierdziliśmy, że może w ten sposób  i my moglibyśmy pomóc.  Zainspirował nas też pewien materiał w jednej z komercyjnych ogólnopolskich stacji telewizyjnych, w którym pokazana była młodzież jednego z liceów w Polsce, wspierająca szpital covidowy. Stwierdziliśmy, że przecież my też możemy pomóc. Chociażby w ten sposób 0 wyjaśnia Agnieszka Łysoniewska. 

Wioletta Rogala-Mazur przypomina,  że produkty, które trafią do ostrowieckiego szpitala mieszkańcy dostarczać mogą do piątku, 4 grudnia. Na plakacie informującym o akcji, podany został numer telefonu kontaktowego.

– Każdego, kto będzie chciał przynieść te produkty, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny z naszym pracownikiem pod numerem: 15 861 21 08. Wtedy pracownik umówi się na konkretny dzień i godzinę, a następnie odbierze wszystkie dostarczone produkty. Zebrane rzeczy przekazane zostaną do ostrowieckiego szpitala po 4 grudnia. Pandemia to czas trudny dla nas wszystkich. Naszymi akcjami chcemy wspierać każdego, kto tej pomocy potrzebuje – podsumowuje Wioletta Rogala-Mazur.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Grzesiowski: Święta Bożego Narodzenia podobne do Wielkanocy ‘20 – bez zjazdów rodzinnych!

FAKTY

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Joanna Suska: Nakręćmy się wszyscy na pomaganie! Serduszko na plastikowe nakrętki stoi już przy domu kultury w Ćmielowie! [FOTO]

FAKTY

Projekt na kwarantannę narodową: wyjścia z domu tylko do pracy, lekarza, po zakupy!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this