Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Na „Wspólne Kolędowanie” zaprasza Dom Kultury w Ćmielowie!

Już dziś (niedziela, 19 grudnia) w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia mieszkańców gminy Ćmielów wprowadzą podopieczni Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. „Wspólne Kolędowanie” rozpocznie się o godzinie 16.00. – Na scenie zaprezentują się podopieczni Moniki Gryzki, Pawła Grabskiego i Marcina Walasa. Nie zabraknie piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek. Tego dnia otrzymamy także Betlejemskie Światło Pokoju. Każdy z mieszkańców, który będzie chciał zabrać je do domu, powinien zabrać ze sobą lampion lub świeczkę – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor domu kultury w Ćmielowie i przypomina, że ze względu na nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa dla osób niezaszczepionych przygotowano 45 miejsc. Limity nie obowiązują osób zaszczepionych.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 rok fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Na każdym kroku powtarzam i chwalę się, że w Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie mamy świetnych instruktorów, którzy organizują zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży z naszej gminy. Na zajęcia uczęszczają też osoby dorosłe, to także cieszy. A jeszcze bardziej cieszy to, że są to ludzie niezwykle utalentowani. Mimo że wciąż  zmagamy się pandemią koronawirusa, a zajęcia odbywały się „w kratkę”, udało się przygotować grupę osób do wspólnego kolędowania – mówi Wioletta Rogala-Mazur. 

Podkreśla,że wszyscy uczestnicy warsztatów są bardzo chętni do zaprezentowania swoich talentów, wspólnego śpiewania i gry na instrumentach.  zagrać. Chętnie też pokazują to, czego się nauczyli. Jako dom kultury zależy nam na tym, aby promować te nasze „perełki” – mówi Wioletta Rogala-Mazur. .

Na sali widowiskowej ćmielowskiego domu zaprezentują się podopieczni Moniki Gryzki, Pawła Grabskiego i Marcina Walasa. Nie zabraknie piosenek świątecznych, a także kolęd.

– Miałam okazję posłuchać niektórych kolęd i bardzo pięknie im to wychodzi. Myślę,  że wzruszają widzów, a także zachęcą ich do wspólnego śpiewania – dodaje. 

Przypomina, że  ze względu na wejście w życie nowych obostrzeń  liczba miejsc na widowni dla osób niezaszczepionych jest ograniczona. Dla osób niezaszczepionych przewidziano bowiem 45 miejsc. Limity nie obowiązują osób zaszczepionych. Mieszkańcy muszą przygotować się jednak na to, że zostaną poproszeni o pokazanie certyfikatów, potwierdzających szczepienie. 

– To nie jest nasz wymysł. Dostosowujemy się do rozporządzeń. Tego dnia przyjedzie do nas Betlejemskie Światełko Pokoju. Mieszkańcy, którzy chcą zabrać je do domu, muszą przyjść do nas ze świeczką lub lampionem. Będzie można także przekazać datek dla WOŚP-u. Na sali widowiskowej będzie bowiem stała puszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi dyrektor domu kultury.

Zachęca do udziału w koncercie. 

W tym roku nie organizujemy kiermaszu bożonarodzeniowego, a to było wydarzenie, podczas którego wspólnie kolędowaliśmy. Warto też zobaczyć i posłuchać jakie talenty mają podopieczni naszego domu. Na sali widowiskowej również będziemy mogli wspólnie zaśpiewać kolędy – podsumowuje Wioletta Rogala-Mazur.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this