Znajdź nas na

FAKTY

O ostrowieckim szpitalu na Sesji Rady Gminy w Bałtowie! Henryk Cielebąk: W moim odczuciu to nie jest szpital powiatowy, tylko jest to szpital prywatny!

8 560 zł w formie dotacji celowej przekazali podczas sesji Rady Gminy Bałtów, jaka odbyła się 28 stycznia, radni dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim na zakup wyposażenia i sprzętu dla Poradni specjalistycznych. Jak podczas sesji podkreślał Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów z takim wnioskiem do gminy zgłosił się dyrektor ostrowieckiego szpitala. Wypowiadający się podczas sesji radni podkreślali, że szpital w Ostrowcu Św. ma negatywną opinią zarówno jeśli chodzi o pacjentów, jak i o zwalniany personel. Podkreślali, że organ prowadzący placówkę powinien „wziąć się za pracę nad szpitalem”. – W moim odczuciu to nie jest szpital powiatowy, tylko jest to szpital prywatny – mówił radny Henryk Cielebąk.

Zdjęcie ilustracyjne Sesja Rady Gminy w Bałtowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak podczas sesji Rady Gminy Bałtów (piątek, 28 stycznia) tłumaczył Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów,  z wnioskiem o dofinansowanie poradni specjalistycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim zwrócił się dyrektor szpitala.  Kwota jaka została zaproponowana ( 8560 zł) wynika z liczby mieszkańców gminy Bałtów. Zarówno radny Henryk Cielebąk, jak i Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy Bałtów, wypowiadając się w imieniu mieszkańców podkreślali, że widzą potrzebę wspierania szpitala, jednak potrzebne są zmiany,  a także działania ze strony zarządzających szpitalem.

Zdjęcie ilustracyjne. Henryk Cielebąk, radny z Bałtowa
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wysoka rado, panie przewodniczący, zagłosuję za tą kwotą, tylko nie robię tego z wielką satysfakcją, bo organ prowadzący szpital powinien zacząć pracę nad koordynacją pracy tego szpitala. Uważam, że jest to jedna z gorszych jednostek w województwie na szczeblu powiatu. W moim odczuciu, to nie jest szpital powiatowy, tylko jest to szpital prywatny. Takie jest moje odczucie. Tutaj przycisnę ten przycisk za tym, bo jest to kwota śmieszna. To nie jest tylko moje odczucie o działalności tego ośrodka. To odczucie wielu ludzi z gminy Bałtów, jak się traktuje w szpitalu w Ostrowcu Św. – pacjentów. Oczywiście trzeba by pomagać, ale zwrócić im uwagę, bo starosta powiatowy  jest organem prowadzącym dla szpitala, że najwyższa pora wziąć się za pracę nad tym szpitalem. Nie zwalniać tych, co pracują, tylko tych co nie pracują. Bo teraz zwolniono tych co pracowali, a  za pozostałych efekt jest żaden tego wszystkiego – mówił Henryk Cielebąk.

Uchwała Rady Gminy w Bałtowie
Źródło: Urząd Gminy w Bałtowie

Z jego zdaniem zgodził się Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie. 

– Popieram w 100 procentach, bo też mam sygnały, słyszę co się dzieje, no i  tak jak mówiliśmy na komisjach, są mniejsze powiaty, dużo mniejsze i jakoś te szpitale  w tych powiatach funkcjonują, nie ma tylu zastrzeżeń, co do naszego szpitala w powiecie ostrowieckim. Wiemy, że odpowiedzialnym za ten szpital, za prowadzenie, jest starostwo powiatowe. Myślę, że przewodnie pismo do tej uchwały wyślemy, że drugi raz nie będziemy dotować, jeżeli się tam nic na dobre nie będzie zmieniać – dodał Henryk Cichocki.  

Radni dopytywali również  w jaki sposób funkjonować będa poradnie specjalistyczne przy szpitalu. Czy będą działać 24 godziny na dobę, czy tylko przez 8 godzin, a później będą prywatne.

– Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, ale pewnie będzie to w określonych godzinach. W godzinach nocnych jest pogotowie,  jest  SOR,  jest szpital.  Dziękuję za państwa głosy, sygnały na sesji i komisji – podsumował wójt, dodając, że wraz z uchwałą wysłane zostanie pismo przewodnie, zawierające wątpliwości mieszkańców i radnych, a dotyczące ostrowieckiego szpitala. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this