Znajdź nas na

FAKTY

Pędziła przez Kunów o 61 km/h za szybko!

Nieodpowiedzialnych kierowców na drogach naszego powiatu nie brakuje. W sobotę, 22 lutego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej policji w Kunowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Rover. Powód? Nadmierna prędkość z jaką samochód prowadziła 19-latka. Dzień później mundurowi zatrzymali mieszkańca gminy Sadowie, który za kierownice wsiadł „na podwójnym gazie” i bez uprawnień.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W minioną sobotę, kwadrans po godzinie 8.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. w miejscowości Kunów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Rover.  Powodem kontroli była nadmierna prędkość, z jaką pędziła 19-letnia kierująca w obszarze zabudowanym. Przekroczyła ona dozwoloną prędkość o 61 km/h. Mundurowi zatrzymali mieszkance gminy Pawłów prawo jazdy na okres 3 miesięcy i ukarali ją wysokim mandatem karnym.

Także w niedzielę dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, o poruszającym się ulicami Ostrowca Św. pojazdem marki Audi. Zgłaszający informował, że kierujący tym pojazdem może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi po otrzymaniu tej informacji natychmiast skierowali się we wskazane miejsce, gdzie zgłaszający mężczyzna wskazał policjantom pojazd oraz osoby, które podróżowały niemieckim pojazdem. Mundurowi potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego i ustalili nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gminy Sadowie. Badanie alkomatem wskazało, że wsiadł on za kierownicę swojego Audi mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że wspólnie z kolegami przyjechał do Ostrowca Świętokrzyskiego, aby coś zjeść. Nie posiadał także uprawnień do kierowania.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this