Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pędziła przez Kunów o 61 km/h za szybko!

Nieodpowiedzialnych kierowców na drogach naszego powiatu nie brakuje. W sobotę, 22 lutego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej policji w Kunowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Rover. Powód? Nadmierna prędkość z jaką samochód prowadziła 19-latka. Dzień później mundurowi zatrzymali mieszkańca gminy Sadowie, który za kierownice wsiadł „na podwójnym gazie” i bez uprawnień.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W minioną sobotę, kwadrans po godzinie 8.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. w miejscowości Kunów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Rover.  Powodem kontroli była nadmierna prędkość, z jaką pędziła 19-letnia kierująca w obszarze zabudowanym. Przekroczyła ona dozwoloną prędkość o 61 km/h. Mundurowi zatrzymali mieszkance gminy Pawłów prawo jazdy na okres 3 miesięcy i ukarali ją wysokim mandatem karnym.

Także w niedzielę dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, o poruszającym się ulicami Ostrowca Św. pojazdem marki Audi. Zgłaszający informował, że kierujący tym pojazdem może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi po otrzymaniu tej informacji natychmiast skierowali się we wskazane miejsce, gdzie zgłaszający mężczyzna wskazał policjantom pojazd oraz osoby, które podróżowały niemieckim pojazdem. Mundurowi potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego i ustalili nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gminy Sadowie. Badanie alkomatem wskazało, że wsiadł on za kierownicę swojego Audi mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że wspólnie z kolegami przyjechał do Ostrowca Świętokrzyskiego, aby coś zjeść. Nie posiadał także uprawnień do kierowania.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this