Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Razem z OstroBiec pobiegnijmy dla Oskarka! Pomóżmy mu wygrać życie!

Co robi pięcioletni chłopiec? Bawi się z kolegami, gra w piłkę, snuje plany o tym, kim będzie w przyszłości. Policjantem, strażakiem, a może naukowcem? Głowę ma pełną bohaterów z bajek, w planach nowe konstrukcje z klocków, a przede wszystkim cieszy się beztroską. Niestety pięcioletni Oskarek z Chmielowa nie ma tego luksusu. Zamiast bawić się ze znajomymi walczy z glejakiem pnia mózgu. To bardzo nierówna walka, którą wygrać może tylko dzięki kosztownej kuracji na Florydzie. Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zaprasza na bieg charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie chłopca.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot . Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

1 lutego 2019 roku w głowie Oskara zdiagnozowano rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG). To najgorszy i najbardziej złośliwy z dziecięcych nowotworów. Rak rozwija się w części mózgu odpowiedzialnej w znacznej mierze za oddychanie i połykanie. W miarę jak guz się rozrasta, atakuje kolejne partie pnia mózgu.

Od lutego pięcioletni Oskarek przeszedł bardzo dużo, zdecydowanie za dużo: chemia, naświetlenia, badania MRI, biopsja w Zurichu i szereg innych badań. Niestety wszystkie potwierdziły diagnozę. Oskarek zmaga się z najgorszym z możliwych glejaków – DIPG z mutacja H3. Średnie przeżycie z tym rodzajem nowotworu wynosi około 9 miesięcy, 10% dzieci przeżywa do 2 lat.
W dniu 13.06.2019 został wykonany rezonans w celi sprawdzenia stanu guza po naświetlaniach i po wykonaniu biopsji. Guz odrobinę się zmniejszył, jednak świadczy to również o jego złośliwości.
Po długich rozmowach z dr Sabine Mueller i badaniach próbki guza w Zurichu oraz w innych krajach wiadomo, że potrzebne jest podanie bardzo drogiego leku ONC201, który dobrze reaguje na komórki nowotworowe. To jedyna opcja i szansa na to, aby znowu nie zaczął rosnąć. Niestety lek ten jest tylko dostępny na Florydzie. Z pomącą dr Sabine Mueller udało się skontaktować z kliniką na Florydzie i po wysłaniu dokumentacji choroby, Oskarek czeka na opinię na temat dalszego leczenia.

Trening biegu dla Oskarka Źródło: Stowarzyszenie OstroBiec


Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” chętnie włącza się w akcje, których celem jest pomoc potrzebującym.

– Od samego początku, gdy usłyszeliśmy o Oskarku pomagamy. Prowadziliśmy trening, na którym była prowadzona zbiórka na chłopca. Pomyśleliśmy, o tym, żeby zorganizować coś większego i tym samym zebrać dla niego więcej środków – wyjaśnia Anna Bober, prezes Stowarzyszenia OstroBiec.

Już w sobotę, 31 sierpnia zaprasza na bieg charytatywny „OstroBiec dla Oskarka”, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie chłopca.

– Zachęcam wszystkich do udziału w biegu. Warto pomagać. Pomoc poprzez bieganie, poprzez uczestnictwo w takich akcjach, zawsze jest bardziej pełna. Z jednej strony mamy to, co pożyteczne, czyli zbieranie środków na w tym wypadku małego Oskarka, z drugiej też możemy na tym skorzystać. Sport to zdrowie – wyjaśnia Anna Bober,

Zapisać na bieg można się poprzez stronę:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5018,

przez stronę Stowarzyszenia na FB, a także w biurze zawodów od godziny 15.00 w dniu biegu.

– Bieg wystartuje spod budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielowie o godzinie 17.30. Do wyboru będą dwie trasy: 3 km oraz 7 kilometry przeprowadzone malowniczymi górkami i wąwozami Chmielowa. Na trasie będzie kilka fajnych podbiegów, kilka fajnych górek. Krótsza trasa tak naprawdę jest to przejścia dla każdego. Opłata startowa będzie zbierana do puszki podczas biegu. To minimum 30 zł w całości przeznaczone na leczenie Oskarka. Każdy uczestnik dostanie medal, a najlepsi na biegu 7 km – statuetki. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – zachęca Anna Bober.

Równolegle do biegu będzie odbywał się festyn, zaplanowano atrakcje dla dzieci. Po biegu odbędzie się ognisko i kiełbaski. OstroBiec wyszedł też naprzeciw wszystkim, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą brać czynnego udziału w biegu. Można zakupić sam pakiet startowy i obserwować rywalizację, dopingując zawodników. Na FB Stowarzyszenia trwa także sprzedaż pakietów premium, w skład których wchodzi: koszulka techniczna i kubek.

https://www.facebook.com/events/616562572165264/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zarobki wicedyrektora biblioteki większe niż dyrektora! W Ostrowcu Św. to możliwe! Ile „kosztuje” kultura?

FAKTY

UOKiK: 115 mln zł kary dla Biedronki!

FAKTY

619 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 8 na terenie województwa świętokrzyskiego! Wśród zakażonych nastolatka z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Służby ratunkowe postawione na nogi przez… wybuch pojemnika z pianką montażową!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this