Znajdź nas na

FAKTY

Rusza wypłata wyprawki szkolnej z programu „Dobry start”, złożono już ponad 1,3 mln wniosków!

Wypłata wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start” rusza w poniedziałek. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada. „Mamy już ponad 1 milion 300 tysięcy wniosków o +Dobry Start+ i widzimy, że z każdym dniem ich przybywa” – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Szczecin, 07.04.2017. W szkole Podstawowej nr 56 w Szczecinie odbyła się próba bicia rekordu w jednoczesnym czytaniu w ramach akcji "Przerwa z książką". (mb/mgut) PAP/Marcin Bielecki

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu „Dobry start”. Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

„Trzystuzłotowa wyprawka należy się dzieciom do 20. roku życia i do 24. roku życia – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Mówimy o dzieciach, które oczywiście się uczą. Rodzice mogą składać wnioski od 1 lipca do końca listopada” – powiedział w poniedziałek w Polsat News rzecznik ZUS.

Jak dodał, „rodzice już myślą o nowym roku szkolnym”. „Mamy już ponad 1 milion 300 tysięcy wniosków o +Dobry Start+ i widzimy, że z każdym dniem wniosków przybywa” – powiedział Żebrowski.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku. Pierwsze środki zostaną wypłacone 18 lipca 2022 r. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie „Dobry start”, który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r. (PAP)

autorka: Agata Zbieg

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this