Znajdź nas na

FAKTY

Serduszko dwuletniego Szymona słabnie! Potrzebna jest skomplikowana operacja w Szwajcarii, a ta kosztuje!

Szymon Sternik ma dwa latka i wraz z rodzicami mieszka w gminie Ćmielów. Jak inni chłopcy w jego wieku jest ciekawy świata. Uwielbia bawić się klockami LEGO. Dla swoich najbliższych jest też prawdziwym cudem. Pomimo że przy narodzinach ważył niecałe dwa kilogramy, a chwilę później przeszedł operację na otwartym sercu, dziś uśmiech nie schodzi z jego twarzy. Szymon nie zakończył jednak walki o swoje życie i zdrowie. Jego serduszko słabnie. Potrzebuje specjalistycznej operacji, na której przeprowadzane zdecydowali się lekarze ze Szwajcarii. Zabieg kosztuje niestety 700 000 zł. Teraz każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do ratowania serduszka Szymona. – Moim największym marzeniem jest to, żeby móc mu kiedyś powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, aby był zdrowy, a nasza determinacja sprawiła, że się udało. Marzę, żeby mógł biegać jak inne dzieci, grać w piłkę i żeby był w życiu szczęśliwy – mówi Paulina Sternik, mama Szymona.

Foto Paulina Sternik Archiwum Prywatne

– Już podczas USG połówkowego dowiedzieliśmy się, że nasz upragniony i wyczekiwany synek jest chory. Wiedzieliśmy tylko o wadzie serca. Musieliśmy wybrać ośrodek, w którym przyjdzie na świat,  ponieważ wiedzieliśmy, że zaraz po porodzie będzie potrzebował specjalistycznej operacji i opieki. Po konsultacjach, postanowiliśmy, że urodzi się w Łodzi, tam właśnie znajduje się specjalistyczny ośrodek, w którym matka i dziecko mogą ze sobą przebywać – wspomina Paulina Sternik, mama Szymona.

Wyjaśnia, że Szymon urodził się z wadą serca w postaci zwężenia cieśni aorty i mnogich VSD. Wada ta spowolniła jego rozwój fizyczny, urodził się, ważąc zaledwie 1780 gramów. Musiał być podłączony do specjalnej aparatury do momentu aż osiągnie 2 kilogramy i wtedy będzie mógł przejść operację ratującą życie.

– Nie był to łatwy czas, jednak z nadzieją czekaliśmy na poprawę stanu zdrowia, tym bardziej, że cudem były już urodziny Szymona, który na świat przyszedł w 36 tygodniu ciąży – tłumaczy Paulina Sternik.

Chłopczyk pomyślnie przeszedł operację na otwartym sercu. Po długiej rehabilitacji  nadszedł czas na kolejną operację – pełną korektę. Niestety po wnikliwych badaniach, lekarze w Polsce stwierdzili, że ubytki w sercu Szymona są tak liczne i w tak trudno dostępnych miejscach, że nie mogą zaproponować pomocy i podjąć się leczenia…

– Kolejny raz zderzyliśmy się ze ścianą i ogarnęła nas panika. Te wiadomości były druzgocące. Na początku naszej drogi, zapewniano nas, że wada jest operacyjna, że da się z tym żyć, a teraz usłyszeliśmy, że jednak przerasta to możliwości lekarzy. Zaczęliśmy szukać pomocy za granicą. Długo czekaliśmy na ten dzień. Pojawiły się łzy szczęścia i nieopisana radość. Znaleźliśmy klinikę w Genewie, gdzie specjaliści dali nam nadzieję, podejmą się operacji Szymonka. Synek może mieć zdrowe serduszko! Niestety szczęście zaczęło mieszać się z rozpaczą gdy usłyszeliśmy, że operacja została wyceniona na około 700 000 zł – mówi mama chłopca.

Teraz wiele zależy też od otwartości serc i hojności portfeli nas wszystkich. Środki na operację chłopca można wpłacać poprzez https://www.siepomaga.pl/szymkowe-serce, a także poprzez udział w licytacjach na FB pod adresem Licytacje dla Szymona Sternik, a także Szymusiowe Serduszko.

W akcję pomagania włączyło się już wielu ludzi dobrej woli. Suma musi zostać uzbierana do końca tego roku.

– Moim największym marzeniem jest to, żeby móc mu kiedyś powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, aby był zdrowy, a nasza determinacja sprawiła, że się udało. Marzę, żeby mógł biegać jak inne dzieci, grać w piłkę i żeby był w życiu szczęśliwy – podsumowuje Paulina Sternik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Joanna Suska: Nakręćmy się wszyscy na pomaganie! Serduszko na plastikowe nakrętki stoi już przy domu kultury w Ćmielowie! [FOTO]

FAKTY

Projekt na kwarantannę narodową: wyjścia z domu tylko do pracy, lekarza, po zakupy!

FAKTY

Premier: złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek jednej ze szczepionek na koronawirusa!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this