Znajdź nas na

FAKTY

Środki PFRON dla świętokrzyskich placówek służących rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami!

1 mln 250 tys. zł wsparcia otrzymają kolejne świętokrzyskie ośrodki, w których osoby z niepełnosprawnościami mają zapewnioną rehabilitację. Pomoc ta jest możliwa dzięki zaangażowaniu środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którymi dysponuje Samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik podpisali dziś umowy z czterema podmiotami z powiatów: sandomierskiego, opatowskiego, skarżyskiego i staszowskiego. Gościem wydarzenia był Senator RP Krzysztof Słoń.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wsparcie finansowe w kwocie 380 tys. zł trafi do Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Dom Pomocy w Czachowie (gm. Ożarów, pow. opatowski) otrzyma dofinansowanie w wysokości 104 tys. zł, a Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej 130 tys. zł. Z kolei 349 tys. zł trafi do Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych (gm. Bogoria, pow. staszowski). Dofinasowanie w wysokości 285 tys. zł na rozbudowę Domu Pomocy Społecznej w Rudkach (gm. Szydłów, pow. staszowski) otrzyma także Caritas Diecezji Kieleckiej. Umowa w tym zakresie zostanie podpisana w najbliższym czasie.

Środki te w całości zostaną wykorzystane na poprawę dostępności do rehabilitacji leczniczej i innych świadczeń zdrowotnych oraz bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnościami.

Jak zaznacza marszałek Andrzej Bętkowski – Zaplanowane prace mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa dla podopiecznych placówek w tym osób z niepełnosprawnościami, likwidację barier, podniesienie jakości świadczonych zabiegów rehabilitacyjnych oraz zwiększenie zakresu oraz form rehabilitacji.

– W bieżącym roku wsparciem finansowym objętych zostanie łącznie 11 inwestycji w obiektach, w których osoby z niepełnosprawnościami mają zapewnioną rehabilitację. Wartość środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na ten cel to prawie 2,8 mln zł i warto podkreślić, że jest to blisko 1 mln zł więcej, niż w ubiegłym roku – informuje wicemarszałek Renata Janik. Bardzo się cieszę, że z roku na rok Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przeznacza coraz więcej środków finansowych, dzięki którym znacznie poprawią się warunki w obiektach służących rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami – dodaje.

Umowy w imieniu beneficjentów podpisali dziś: dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu Marek Kos, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Czachowie Wioletta Lulin oraz główna księgowa DPS Agnieszka Ponikowska, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej  Leszek Lepiarz i Wójt Gminy Bogoria Marcin Adamczyk. W wydarzeniu uczestniczyli także: Starosta Opatowski Tomasz Staniek wraz z wicestarostą  Małgorzatą Jalowską, Starosta Sandomierski Marcin Piwnik, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Elżbieta Korus, zastępca dyrektora ROPS Arkadiusz Ślipikowski oraz kierownik Oddziału Profilaktyki, Rehabilitacji i Współpracy z NGO w ROPS Damian Gad.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this