Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Święta za nami! Na drogach wciąż trwa „Bezpieczny weekend”!

Okres Święta Bożego Narodzenia to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdża, by spotkać się z rodzinami lub wypocząć. Święta za nami, ale na naszych drogach wciąż trwają działania pod nazwą „ Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Do 29 grudnia policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania zapewniające bezpieczeństwo i porządek na drogach, wszystkim uczestnikom ruchu.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Okres przedświąteczny, Święta Bożego Narodzenia, a także czas poświąteczny powodują, że wszyscy się śpieszymy, ciągle brakuje nam czasu i jesteśmy roztargnieni. Na drogach pojawia się więcej niż zwykle pojazdów i pieszych. To wszystko w połączeniu ze zmiennymi, niekorzystnymi o tej porze roku warunkami drogowymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, może powodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

W tym wyjątkowym okresie Policjanci wspierają podróżnych w bezpiecznym dotarciu do celu. Podczas prowadzonych działań będą też zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących. Funkcjonariusze sprawdzają również stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz reagują na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Mundurowi apelują: W podróży wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg.

Obecna pora roku nie sprzyja pieszym, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni na drogach.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this