Znajdź nas na

FAKTY

Trwa rekrutacja kadry medycznej do tymczasowego szpitala w Targach Kielce!

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach poszukuje osób do pracy w tymczasowym szpitalu dla chorych na COVID-19, który w najbliższych tygodniach powstanie w Targach Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony ma być placówką merytorycznie odpowiedzialną za funkcjonowanie nowego podmiotu.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Szpital zaprasza do współpracy

Poszukiwani są:

  • lekarze,
  • pielęgniarki,
  • technicy elektroradiologii,
  • ratownicy medyczni,
  • salowe,
  • opiekunowie medyczni,
  • pracownicy obsługi technicznej.

Rekrutacja prowadzona będzie za pomocą strony internetowej szpitalswietokrzyski.pl, gdzie jest dostępny formularz dla kandydatów. Pracownicy Szpitala Zespolonego indywidualnie skontaktują się z osobami, które wyrażą gotowość do pracy.

Siedziba szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19

Siedzibą szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19 w województwie świętokrzyskim będą Targi Kielce. Dla pacjentów przygotowanych zostanie 300 miejsc, w tym około 50 respiratorowych, czyli przeznaczonych dla pacjentów z ciężkim przebiegiem choroby. Docelowo Targi Kielce dysponują infrastrukturą, która pozwala na przygotowanie około 1000 miejsc dla pacjentów. Tuż przy szpitalu tymczasowym utworzony zostanie „hotel dla medyka”, z którego może korzystać personel szpitala. Podmiotem merytorycznie odpowiedzialnym za działalność placówki jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Działalność szpitala tymczasowego planowana jest na okres od listopada 2020 roku do maja 2021 roku.

Według szacunków, by zapewnić prawidłowe działanie szpitala, potrzeba od 30 do 50 lekarzy, blisko 200 pielęgniarek oraz około 50 osób tzw. personelu pomocniczego.

Przedsięwzięcie finansowane będzie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Baza sprzętowa tymczasowego szpitala w Targach Kielce będzie pochodzić z Agencji Rezerw Materiałowych i zostanie użyczona bezpłatnie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this