Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zadał mu śmiertelny cios w szyję. Wracamy do tragedii z ulicy Denkowskiej!

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła śledztwo przeciwko Radosławowi S. podejrzanemu o zabójstwo 66-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Do zbrodni doszło w nocy z 27 na 28 listopada 2018 roku w domu przy ulicy Denkowskiej. Radosław S. przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

Zdjęcie ilustracyjne

Do tragedii doszło w nocy z 27 na 28 listopada 2018 roku. Wtedy to funkcjonariusze KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim zostali zawiadomieni o śmierci 66-letniego mieszkańca miasta w domu przy ulicy Denkowskiej.

Na miejsce przybył prokurator, pod którego kierownictwem policjanci i biegły lekarz sądowy wykonywali czynności procesowe. Wstępnie ustalono, iż mogło dojść do zabójstwa. W toku powyższych czynności zabezpieczono szereg przedmiotów i śladów mogących mieć związek ze zdarzeniem, a w tym prawdopodobne narzędzie zbrodni. Do sprawy zatrzymano trzy osoby.

29 listopada 2018 r. przeprowadzono sekcję zwłok, której wstępne wyniki wykazały, że przyczyną śmierci pokrzywdzonego była rana w obrębie szyi zadana narzędziem ostrym-ostrokończystym. Równolegle prowadzone inne czynności procesowe pozwoliły poczynić ustalenia co do przebiegu zdarzenia i ról poszczególnych osób w nim uczestniczących.

Tego samego dnia prokurator przedstawił wczoraj 42-letniemu Radosławowi S. zarzut zabójstwa. W toku przesłuchania przyznał się on do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące, gdyż tylko taki środek zapobiegawczy zabezpieczy należycie dalszy tok sprawy. Pozostałe dwie zatrzymane osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków i zwolnione. 

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia, wyników sekcji zwłok, opinii biegłych, zeznań świadków, który pozwolił na odtworzenie przebiegu zdarzenia. Jak ustalono Radosław S. w trakcie kłótni i szarpaniny z pokrzywdzonym zadał mu jeden cios nożem w szyję,  w następstwie którego doszło do uszkodzenia tętnicy szyjnej, a w konsekwencji do zgonu 66-latka w wyniku wykrwawienia się. Narzędzie zbrodni zabezpieczono w toku śledztwa. W chwili zdarzenia tak pokrzywdzony jak i sprawca byli nietrzeźwi.

W toku śledztwa Radosław S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia, w których zaprzeczał, aby miał zamiar pozbawić pokrzywdzonego życia. Jak orzekli biegli psychiatrzy był on w czasie popełnienia zarzucanego mu czynu poczytalny. Radosław S. pozostaje tymczasowo aresztowany, za zarzucany mu czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Mieszkańcy żalą się na praktyki stosowane w ośrodku zdrowia w Waśniowie! Renata Lipka: Musimy działać zgodnie z prawem!

FAKTY

Miasteczka Ruchu Drogowego uczą poprawnych zachowań na drodze! Kielecki WORD zachęca szkoły i gminy do ich budowania!

FAKTY

Mieszkańcy Woli Grójeckiej mają nową drogę! Czekali na nią 30 lat!

FAKTY

Zaginął Jan Basa! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this