Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zagraniczni goście poznają nasze osiągnięcia w ochronie zabytków!

Międzynarodowi partnerzy projektu „KEEP ON” przyjechali do województwa świętokrzyskiego, by  zapoznać się z naszymi projektami w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego. Podczas trzydniowej wizyty goście zobaczą Zamek Królewski w Chęcinach, Park Etnograficzny w Tokarni i Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podczas trzydniowej wizyty studyjnej w województwie świętokrzyskim goście z Hiszpanii, Grecji, Holandii, Portugalii, Włoch i Chorwacji zapoznają się z projektami z zakresu dziedzictwa kulturowego, które były realizowane w naszym regionie.

Celem projektu „KEEP ON” jest m. in. wymiana dobrych praktyk między partnerami, zapoznanie się z funkcjonowaniem odrestaurowanych obiektów historycznych.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Dzięki realizacji projektów takie obiekty często mogą być „samowystarczalne”, mogą zarabiać na siebie, poprzez jak najszersze wykorzystanie tej historycznej infrastruktury. Pomysłów na to w całej Europie jest bardzo dużo i warto się nimi dzielić, co powinno się przysłużyć do bardziej efektywnego wydawania środków unijnych w obszarze dziedzictwa kulturowego – mówi Tomasz Janusz, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Pobyt gości w regionie rozpoczął się od zwiedzenia Muzeum Dialogu Kultur, które jest jednym z oddziałów Muzeum Narodowego w Kielcach. Pierwszy dzień poświęcony jest na zapoznanie z dobrymi praktykami w takich obiektach jak Zamek Królewski w Chęcinach, Park Etnograficzny w Tokarni i Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu.

Ważnym punktem wizyty będzie jutrzejsza konferencja w Hotelu Binkowski w Kielcach, podczas której goście będą prezentować swoje doświadczenia w realizacji projektów z zakresu dziedzictwa kulturowego (pocz. o godz. 11.00), odbędą się również warsztaty. Ostatniego dnia wizyty zaplanowano posiedzenie Komitetu Sterującego KEEP ON.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Województwo świętokrzyskie jako jedyne w kraju uczestniczy w tym międzynarodowym projekcie finansowanym z unijnego programu Interreg Europe.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Radni KWW Jarosława Górczyńskiego zagłosowali za podwyżką opłat za śmieci! Pomyłka radnego PiS i brak prezydenta na sali!

FAKTY

Od wspólnego świętowania niepodległości, po misję Apollo. Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie! [VIDEO]

FAKTY

Zaginął ostrowczanin! Policja prosi o pomoc!

FAKTY

Wiceprezydent przeprasza za błędy ortograficzne!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this