Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zagraniczni goście poznają nasze osiągnięcia w ochronie zabytków!

Międzynarodowi partnerzy projektu „KEEP ON” przyjechali do województwa świętokrzyskiego, by  zapoznać się z naszymi projektami w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego. Podczas trzydniowej wizyty goście zobaczą Zamek Królewski w Chęcinach, Park Etnograficzny w Tokarni i Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podczas trzydniowej wizyty studyjnej w województwie świętokrzyskim goście z Hiszpanii, Grecji, Holandii, Portugalii, Włoch i Chorwacji zapoznają się z projektami z zakresu dziedzictwa kulturowego, które były realizowane w naszym regionie.

Celem projektu „KEEP ON” jest m. in. wymiana dobrych praktyk między partnerami, zapoznanie się z funkcjonowaniem odrestaurowanych obiektów historycznych.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Dzięki realizacji projektów takie obiekty często mogą być „samowystarczalne”, mogą zarabiać na siebie, poprzez jak najszersze wykorzystanie tej historycznej infrastruktury. Pomysłów na to w całej Europie jest bardzo dużo i warto się nimi dzielić, co powinno się przysłużyć do bardziej efektywnego wydawania środków unijnych w obszarze dziedzictwa kulturowego – mówi Tomasz Janusz, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Pobyt gości w regionie rozpoczął się od zwiedzenia Muzeum Dialogu Kultur, które jest jednym z oddziałów Muzeum Narodowego w Kielcach. Pierwszy dzień poświęcony jest na zapoznanie z dobrymi praktykami w takich obiektach jak Zamek Królewski w Chęcinach, Park Etnograficzny w Tokarni i Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu.

Ważnym punktem wizyty będzie jutrzejsza konferencja w Hotelu Binkowski w Kielcach, podczas której goście będą prezentować swoje doświadczenia w realizacji projektów z zakresu dziedzictwa kulturowego (pocz. o godz. 11.00), odbędą się również warsztaty. Ostatniego dnia wizyty zaplanowano posiedzenie Komitetu Sterującego KEEP ON.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Województwo świętokrzyskie jako jedyne w kraju uczestniczy w tym międzynarodowym projekcie finansowanym z unijnego programu Interreg Europe.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this