Znajdź nas na

FAKTY

8 przypadków zachorowań i 422 wykonane testy – tak wygląda aktualna sytuacja na terenie województwa świętokrzyskiego!

Nie zmieniła się liczba chorych, u których w województwie świętokrzyskim wykryto zakażenie koronawirusem. – Jak dotąd w województwie potwierdzono 8 przypadków zachorowań. Odnotowano je w powiatach: kieleckim, jędrzejowskim, ostrowieckim i pińczowskim. Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym – poinformowała nas dziś (wtorek, 24 marca) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Grafika: naOSTRO.info

Na terenie województwa świętokrzyskiego mamy 28 osób hospitalizowanych, 3378 osób jest poddanych kwarantannie, a 779 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

– Możliwości obu świętokrzyskich laboratoriów pozwalają na przebadanie do 300 próbek wymazu pobranego materiału. Od 4 marca do poniedziałku 23 marca wykonano 422 testy – wszystkie przeprowadzane były na bieżąco: sprawdzono dokładnie tyle próbek, ile przekazano laboratoriom – zapewniała nas dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Jak dotąd w województwie potwierdzono 8 przypadków zachorowań. Odnotowano je w powiatach: kieleckim, jędrzejowskim, ostrowieckim i pińczowskim. Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. Pierwsi chorzy już opuścili szpital, wracają do zdrowia w izolacji domowej.

Rośnie liczba chorych zakażonych koronawirusem na terenie Polski. Są to już 844 osoby. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa mazowieckiego (175), łódzkiego (129), a także dolnośląskiego (117).

Z powodu zakażenia zmarło 9 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this