Znajdź nas na

FAKTY

Kolejne środki z gminy Ostrowiec Św. trafią do powiatu!

Decyzją radnych Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego do ostrowieckiego szpitala trafi 191 796 zł. Jak tłumaczył Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św. środki te posłużą na pokrycie wkładu własnego powiatu na zakup specjalistycznego sprzętu, na którego zakup Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Św. otrzymał rządowe wsparcie w wysokości 1 600 000 zł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Z uzasadnienia do uchwały wynika, że Starosta Powiatu Ostrowieckiego zwrócił się do gmin z terenu powiatu ostrowieckiego o pomoc finansową na dofinansowanie zadania pn. „Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego i wyposażenia w celu poprawy dostępności do świadczonych usług medycznych w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim”. 

– Zaproponowano, aby każda z gmin wniosła wkład w realizację zadania w wysokości 3 zł od swojego mieszkańca. Mając na celu utrzymanie jak najwyższego standardu świadczenia usług zdrowotnych dla pacjentów szpitala w naszym mieście proponuje się przeznaczyć kwotę 191 796 zł na dotację celową dla Powiatu Ostrowieckiego – czytamy w uzasadnieniu do Uchwały. 

O to, na co przeznaczone zostaną środki pytał karol Wójcik,  radny z Klubu Radnych Ruchu Marka Materka. 

– Chciałem zapytać, bo prawdopodobnie odpowiedź na to pytanie padła na komisji, ale ja nie jestem członkiem, obu komisji, które dzisiaj obradowały, więc chciałem zapytać, czy wiemy konkretnie na co powiat ostrowiecki te pieniądze wyda, czy to ma związek z tą konferencją prasową, która miała miejsce ostatnio w szpitalu  na ten sprzęt te pieniądze pójdą, czy to jest jeszcze inny sprzęt – pytał Karol Wójcik.

Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św. wyjaśniał, że pomoc finansowa udzielona powiatowi ostrowieckiemu przeznaczona będzie na wkład własny na zakup sprzętu, na który powiat otrzymał 1 600 000 zł rządowego dofinansowania. 

– Nie pierwszy raz powiat ostrowiecki zwraca się do nas, do państwa z prośbą poprzez nas  i też na komisji to dość szczegółowo omawiałem  skąd taka kwota i na co ta kwota. Już od wielu lat wszyscy włodarze z terenu powiatu ostrowieckiego przynajmniej raz w roku się spotykają z początkiem roku i ustalają wspólne działania. Jednym z tematów poza inwestycjami była też pomoc naszych mieszkańców, czyli w naszym przypadku mówimy o mieszkańcach Ostrowca Św. Wtedy padła kwota 3 zł od mieszkańca takiej pomocy – wyjaśniał Artur Łakomiec. 

Dodał, że starosta powiatu ostrowieckiego zwróciła się o tę formę wsparcia jeszcze przed poniedziałkową konferencją prasową. Jak informowaliśmy  TUTAJ. 

Artur Łakomiec dodał, że zakupiony zostanie różnorodny sprzęt, kóry będzie służył m.in mieszkańcom gminy Ostrowiec Św., jak:. cyfrowy aparat rentgenowski, wyposażenie laboratorium i bloku operacyjnego, urządzenia na oddział urologii, niezbędne urządzenia do ZOL-u, czy pompy infuzyjne. 

– Mniejszy lub większy sprzęt, który będzie zakupiony z tych 2 milionów. A  ta nasza cegiełka będzie na wkład własny również przeznaczona – podsumował.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this