Znajdź nas na

FAKTY

Spokojny i bezpieczny świąteczny weekend na drogach powiatu ostrowieckiego!

Podczas minionego świątecznego weekendu na terenie powiatu ostrowieckiego nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych oraz wypadków drogowych. Od 15 do 18 kwietnia doszło natomiast do siedmiu niegroźnych kolizji. Ponadto stróże prawa zatrzymali 19-letniego ostrowczanina, który mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie wsiadł za kierowcę pojazdu marki Seat i spowodował kolizję drogową. Zatrzymano też jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak informuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, tegoroczne Święta Wielkiej Nocy  na terenie powiatu ostrowieckiego przebiegł spokojnie i bezpiecznie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych oraz wypadków drogowych. 

Od 15 do 18 kwietnia doszło natomiast do siedmiu niegroźnych kolizji, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. W minioną sobotę, 16 kwietnia około godziny 03.00 w nocy stróże prawa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 19-latek mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie na ul. Aleja Jana Pawła II spowodował kolizję drogową, uderzając w barierkę odgradzającą jezdnię. Teraz mężczyźnie za swoje zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.

Ponadto policjanci z ostrowieckiej drogówki ujawnili 100 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości w tym zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Mundurowi ujawnili także 2 kierowców, którzy odważyli się wsiąść za „kółko” swoich pojazdów nie posiadając do tego uprawnień.

Funkcjonariusze  w trakcie pełnionej służby w okresie Świąt Wielkanocnych, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzili stan trzeźwości 291 kierujących,  a także stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

– W dalszym ciągu apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zmniejszenie prędkości i zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Każdy kierowca powinien pamiętać, że brawura, brak wyobraźni, nadmierna prędkość i alkohol to najczęstsze przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Zadbajcie o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych –  podsumowuje Ewelina Wrzesień. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this