Znajdź nas na

FAKTY

To już kolejny apel radnego miejskiego o wyrównanie dróg gminnych na Gutwinie!

To kolejna z interpelacji Marka Giemzy, radnego z KWW Jarosława Górczyńskiego dotycząca wyrównania dróg gminnych na Osiedlu Gutwin w Ostrowcu Św. Mowa o ulicach: Miodowej, Jarzębinowej, Malinowej, Zwierzynieckiej, Migdałowej, Porzeczkowej i Leśny Zakątek. – Obecny stan dróg, jak co roku stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo nie tylko dla kierowców, ale również dla mieszkańców poruszających się pieszo – zauważa radny.

Czy mieszkańcy ostrowieckiej dzielnicy Gutwin doczekają się równych, bezpiecznych i godnych XXI wieku dróg dojazdowych do swoich posesji? Tym bardziej, że w rejonie ulic Malinowej i Jarzębinowej gmina Ostrowiec Świętokrzyski sprzedała dotychczas 77 działek przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, uzyskując z tego tytułu dochód netto w wysokości 5 683 210,00 zł.

Kolejną interpelację w sprawie wyrównania dróg gminnych na Osiedlu Gutwin złożył Marek Giemza, radny z KWW Jarosława Górczyńskiego.

– Ponownie proszę o jak najszybsze wyrównanie dróg gminnych na osiedlu Gutwin: Miodowej od ulicy Gościniec, Rzeczki boczne od nr 51 do 1, Jarzębinowa od ulicy Leśnej do Malinowej, Malinowej, Zwierzynieckiej, Migdałowej, Porzeczkowej, Leśny Zakątek. W odpowiedzi na poprzednie interpelacje, otrzymałem informację z Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, iż drogi będą naprawiane dopiero na wiosnę, jak będzie sucho. W takim razie Gmina Ostrowiec Świętokrzyski powinna zamieścić przy drogach szutrowych, pod tabliczkami z nazwami ulic, iż drogi gminne są nie naprawiane  i nie będą utrzymywane przez Gminę w należytym stanie w okresie zimy, deszczu, śniegu lub zamknąć drogi na okres zimy. Obecny stan dróg, jak co roku stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo nie tylko dla kierowców, ale również dla mieszkańców poruszających się pieszo – podkreśla Marek Giemza. Radny dodaje również, że mieszkańcy często uszkadzają swoje pojazdy na dziurawych drogach, tym bardziej, że brak na nich komunikacji miejskiej. 

Interpelacja Marka Giemzy
Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

– Informuję, że corocznie po okresie zimowym następuje przegląd stanu nawierzchni ulic na terenie miasta. W wielu przypadkach na drogach o nawierzchni szutrowej zachodzi konieczność uzupełnienia ubytków powstałych podczas okresu zimowego. Od dnia 6 marca br. trwają prace realizowane przez Zakład Usług Miejskich w ramach realizacji remontów cząstkowych i napraw bieżących elementów pasa drogowego dróg gminnych. Stan nawierzchni ulic takich jak Miodowa, Jarzębinowa, Malinowa, Zwierzyniecka, Migdałowa, Porzeczkowa, Rzeczki boczna został już znacznie poprawiony, a w najbliższym czasie zostanie poprawiony stan nawierzchni ulicy Leśny Zakątek – czytamy w odpowiedzi.


To kolejna z interpelacji Marka Giemzy, radnego z KWW Jarosława Górczyńskiego dotycząca wyrównania dróg gminnych na Osiedlu Gutwin w Ostrowcu Św. Mowa o ulicach: Miodowej, Jarzębinowej, Malinowej, Zwierzynieckiej,  Migdałowej, Porzeczkowej i Leśny Zakątek. – Obecny stan dróg, jak co roku stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo nie tylko dla kierowców, ale również dla mieszkańców poruszających się pieszo – zauważa radny.
Odpowiedź na interpelację radnego Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Otwartym pozostaje pytanie czy mieszkańcy wymienionych przez radnego dróg doczekają się kiedyś tak równej nawierzchni jak ta przy łączniku ulicy Furmańskiej i Leona Chrzanowskiego? 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this