Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wielka akcja pisania kartek urodzinowych dla Oskarka Kubickiego! Dołącz i Ty! 17 października chłopczyk skończy 6 lat!

O małym wojowniku Oskarku Kubickim pisaliśmy już nie raz na naszym portalu. A to za sprawą walki, jaką wraz ze swoimi rodzicami wytoczył swojej chorobie. Przeciwnika ma wyjątkowo nierównego – bo jest nim glejak wielopostaciowy. 17 października chłopiec obchodził będzie swoje 6 urodziny to także dzień, w którym przechodził będzie kolejną radioterapię. Każdy z nas może choć trochę umilić mu ten czas wysyłając urodzinową kartkę.

Zdjęcie ilustracyjne

Oskar Kubicki w swoim dziecięcym życiu przeszedł więcej dzielny Malec, w swoim życiu bólu i cierpienia niż niejeden dorosły człowiek.
Chłopiec został zdiagnozowany 1 lutego 2019 roku, kiedy to jego rodzice dowiedzieli się, że w jego małej główce znajduje się rozlany glejak pnia mózgu (DIPG). To najgorszy i najbardziej złośliwy z dziecięcych nowotworów.

Rak rozwija się w części mózgu odpowiedzialnej w znacznej mierze za oddychanie i połykanie. W miarę jak guz się rozrasta, atakuje coraz rozleglejsze partie pnia mózgu. To cichy zabójca, a rokowania są bezlitosne… Zamiast z spędzać czas w szpitalu, na kolejnych, męczących badaniach, z wenflonami w dłoni i widokiem przerażonych rodziców, powinien cieszyć się z przyjaciółmi z ładnej pogody za oknem i spędzać całe dnie na placu zabaw.

Podczas zorganizowanego 31 sierpnia przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec – biegu dla Oskarka jego tato, Krzysztof Kubicki opowiadał nam, jaki był jego syn, zanim zaatakowała go ta straszna choroba.

Źródło: Fundacja „Bo w nas jest moc”

– Oskarek przed chorobą był bardzo radosnym i aktywnym chłopcem, wszędzie go było pełno. Wierzymy, że gdy wyzdrowieje będzie znowu tak samo. Uwielbiał biegać, spędzać bardzo aktywnie czas z rówieśnikami. Do domu to wracał tylko wtedy, gdy chciało mu się spać. Kochał oglądać bajki „SpongeBob-a” i „Psi Patrol”. Choroba odwróciła nagle nasze życie. Mamy starszego syna i on też bardzo to przeżył. Wierzymy jednak, że doczekamy chwili, gdy usłyszymy, że Oskarek jest zdrowy, a choroba pozostanie tylko koszmarem, który zostawimy za sobą – mówi Krzysztof Kubicki, tato Oskarka.

Niestety, stan Oskarka cały czas się pogarsza, pomimo radioterapii i chemioterapii, które chłopiec przeszedł, guz nie daje za wygraną…
Marzeniem Oskarka jest polecieć do Disneyland-u, ale niestety jego stan zdrowia na to nie pozwala.
17 października, w dniu swoich 6 urodzin, Oskarek będzie przechodził w Centrum Zdrowia Dziecka kolejną radioterapię.

W pomoc chłopcu zaangażowała się Fundacja „Bo w nas jest moc”, założona i prowadzona przez małżeństwo Justynę i Tomasza Marynowskich, którzy także wierzą, że Oskarek wyzdrowieje.

Kilka dni temu na FB utworzyli wydarzenie Urodzinowa Kartka dla Oskarka – Dzielnego Rycerza !!!!

Zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w tej niezwykłej akcji, która nie ma ograniczeń wiekowych.
Każdy może wysłać kartkę urodzinową dla dzielnego Oskarka: przedszkolaki, dzieci ze szkół podstawowych, rodzice, dziadkowie i pradziadkowie, przedszkola, szkoły podstawowe, licealne studenci. Chłopiec otrzyma je w dniu urodzin.

Kartki można przysyłać na adres Fundacji „Bo w nas jest moc”.
Podajemy adres:
Fundacja „Bo w nas jest moc”
dla Oskarka Kubickiego
ul. Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec Św.

Oskarkowi można także pomóc poprzez wpłaty na konto:

https://pomagam.pl/fundacjadlaoskarka

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this