Znajdź nas na

FAKTY

Zapłakana kobieta zadzwoniła na komisariat! Twierdziła, że ma problemy, z którymi sobie nie radzi!

Do dzielnicowego z jednego z ostrowieckich komisariatów zadzwoniła zdesperowana kobieta. Płakała, twierdząc, że ma problemy, z którymi nie potrafi sobie sama poradzić. Profesjonalna, a przede wszystkim szybka i zdecydowana reakcja mundurowych, zapobiegła tragedii. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

fot. Świętokrzyska Policja

Znajomość terenu to jedna z największych zalet służby dzielnicowego. To dzięki ich wiedzy można ustalić wiele faktów, wyjaśnić wiele spraw, a co za tym idzie rozwiązywać ludzkie problemy. Jest to bardzo ważne, ponieważ często to czas dotarcia lub odnalezienia kogoś decyduje o jego życiu lub śmierci. Tak też było i w miniony piątek (25 lutego), kiedy to na telefon służbowy dzielnicowego, jednego z komisariatów w powiecie ostrowieckim zadzwoniła kobieta. Była zapłakana i twierdziła, że ma problemy życiowe, z którymi nie może sobie poradzić. Podejrzewając, że rozmówczyni ma myśli samobójcze i może zrobić sobie krzywdę. Mundurowi zastali ją w miejscu zamieszkania. Po krótkiej rozmowie dzielnicowi potwierdzili swoje przypuszczenia. Na miejsce wezwana została załoga karetki pogotowia, która przetransportowała wymagającą opieki lekarskiej kobietę do specjalistycznego szpitala.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111. Pamiętajmy również, że w każdym powiecie funkcjonują instytucje, do których można zwrócić się o wsparcie w ciężkich chwilach.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this