Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zarząd Powiatu Ostrowieckiego zwiększył dodatek funkcyjny dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego nr II w Ostrowcu Św.!

Małgorzata Górecka-Smolińska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego numer II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim z wyższym dodatkiem funkcyjnym. O jego zwiększeniu o kwotę 2 250 zł zadecydował Zarządu Powiatu Ostrowieckiego uchwałą z 30 grudnia 2021 roku.

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, Agnieszka Rogalińska, członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego i Łukasz Dybiec, członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

 – Zwiększa się pani Małgorzacie Góreckiej-Smolińskiej, dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego nr II w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Rosłońskiego 1,  dodatek funkcyjny o kwotę 2 250 zł, na którą składa się kwota 900 zł przydzielone za nadzór nad realizowanym przez szkołę projektem pn. „TIK dla szkół Powiatu Ostrowieckiego!” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na czas jego realizacji, kwota 1350 zł, przydzielona za wprowadzenie i realizację programu Ministerstwa Obrony Narodowej pn. „Cyber MIL z klasą na czas realizacji programu – czytamy w uchwale Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, pod którą podpisali się (Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, przewodniczący Zarządu Powiatu, Andrzej Jabłoński, wicestarosta, Członek Zarządu Powiatu, Agnieszka Rogalińska, członek Zarządu Powiatu i Łukasz Dybiec, członek Zarządu Powiatu). Uchwała weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. 

Źródło: ostrowiecki.eu

Co ciekawe Zarząd Powiatu  zwiększył także dodatek funkcyjny, tylko tym razem pełniącej obowiązki dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ostrowcu Świętokrzyskim – Dorocie Waliszczak, Zarząd Powiatu zdecydował o zwiększenie dodatku funkcyjnego o kwotę 900 zł, przydzieloną za nadzór nad realizowanym przez szkołę projektem pn. „TIK dla szkół Powiatu Ostrowieckiego!” 

12 października 2021 roku informowaliśmy o sporych dysproporcjach w wysokości dodatków motywacyjnych przyznanych dyrektorom szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych z powiatu ostrowieckiego. Najwyższy dodatek motywacyjny, w wysokości 2700 zł, uchwałą Zarządu Powiatu, przyznano wówczas Małgorzacie Góreckiej-Smolińskiej, dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego Nr II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po naszej publikacji, w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. pojawiła się kolejna Uchwała Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, tym razem zmniejszająca dodatek motywacyjny Małgorzacie Góreckiej-Smolińskiej do 1 700 zł, choć i tak pozostaje on najwyższy wśród dodatków przyznanych dyrektorom ostrowieckich szkół średnich. W starostwie zapytaliśmy wówczas z czego wynikają te dysproporcje. Tym bardziej, że według Rankingu Perspektyw z 2021 roku wśród liceów – Liceum Ogólnokształcącego Nr II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim spadło ze 115 pozycji w 2019 roku na 188 w roku 2020. 

Sytuację opisywaliśmy tutaj:

Do tematu powrócimy.

1 Comment

1 Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this